Mobil

2014 Yılının En iyi Android Uygulamaları

2014 Yılının En iyi Android Uygulamaları

2014 yılının en iyi Android Uygulamaları sizler için araştırdık. İşte o uygulamalar.

1-      Afterlight
Biz Afterlight’ı iOS’ta sevmiştik. Şimdi bu inanılmaz güçlü fotoğraf editleme aracı Google Play Store’da Android kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumda. Bu uygulama fotoğraflarınızı kesmenize, döndürmenize, çevresine çerçeve eklemeye yarıyor. Tabii ki bu kadar değil, birbirinden güzel yüzlerce filtreleme seçeneğini de sizlere sunmakta.
2-      Disney Movies Anywhere
Disney ve Google arasındaki antlaşmadan sonra artık Disney’in tüm filmlerini bu uygulama sayesinde izleyebileceksiniz. Anlaşma gereği, Disney, Pixar veya marvel filmlerini satın alarak bu uygulama aracılığıyla izleyebiliyorsunuz.
3-      Estar Battery Saver
Şarj durumu günümüzdeki en değerli şeylerden birisi. Malesef telefonumuzdaki uygulamaların bataryayla arası pek iyi değil. Easy Battery Saver programı oldukça etkili bir biçimde şarjınızı tüketen uygulamaları tespit ediyor ve bunlarla ilgili gerekli optimizasyonları başarılı bir şekilde yaparak bataryanızın ömrünü uzatıyor.
4-      Google Calender
Bazen yerel uygulamalar gibisi yoktur. Google’ın takvim aplikasyonu zamanınızı düzenlemek için birebir. Google Calender otomatik olarak gmail hesabınıza bağlanıyor ve takvim olayları oluşturuyor.
Örnek olarak gmail inbox’ınızda bir uçuş bilgisi varsa, bu uygulama otomatik olarak uçacağınız tarihi takvime ekliyor.
5-     IFTTT
İf this than that şeklinde açılımı olan uygulama harika bir tetikleyicilik imkanı sunuyor. Yani sosyal medyada eğer şu olay gerçekleşirse bu eylemi yap diyebiliyorsunuz. Mesela Ankara çevresinde yeni bir konser olursa bunu google takvime kaydet, ya da bugün yağmur yağacaksa bana sms gönder gibi.
6-      Mailbox
Dropbox tarafından yaklaşık 100 milyon dolara alınan mailbox uygulaması en iyi email client’larının başında geliyor. Oldukça temiz ve düzgün olan uygulama sayesinde mail’lerinizin kontrolünü başarılı bir biçimde yapıyorsunuz.
7-      Minuum
Dokunmatik ekranlardaki klavye sorununu çözmeye yönelik olarak hazırlanmış bu uygulama baya ilginç. Ekranda oldukça ufak yer kaplamasına rağmen verimliliği üst düzeyde. Klavyeyi rahatça kullanabiliyorsunuz.
8-     Quizup
Harika bir quiz oyunu! İlk olarak iPhone için çıkan uygulamanın Android için olan versiyonu da çıkmış durumda. Yüzlerce konu hakkında yüzbinlerce sorunun bulunduğu uygulamada istediğiniz quiz’i seçip kendinizi test edebilirsiniz. Hatta verdiğiniz cevaplara göre ülke içindeki sıralamanızı bile görmeniz mümkün.
9-      Sunrise Calender
Sunrise Calender uygulaması iPhone’lardan sonra Android için de yeni bir sürüm çıkarmış durumda. Bu uygulama yer bilgisini google maps’ten alıp otomatik olarak harita olaylarına eklemekte.
10-   TimeHop
Arkadaşlarınızın sosyal medyada bundan tam bir yıl önce ne yaptığını merak etmez miydiniz? İşte TimeHop uygulaması Facebook, Instagram, Foursquare ve Twitter’a bağlanarak arkadaşlarınızın geçtiğimiz yıllardan bugüne neler yaptığını sizlere güzel bir sunumla ortaya koyuyor.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu