Blogger Admin Panelinde Kategori Filtresi


Blogger sitelerde wordpress ve joomla gibi kategori ve alt kategori sistemleri olmadığı için etiketleme sisteminden faydalanılarak menü ve kategori düzenleri oluşturulmaktadır. 
Bloğunuzun yayınlan kısımları ile ilgili kategori ve menü yapma ile ilgili internette çeşitli kaynaklar mevcut. Kolay bir şekilde bu düzenlemeyi yapabilirsiniz. Admin panelinde ise daha önce eklenen yayınları kategorik olarak görmek için yine bu etiketler sisteminden faydalanacağız. Çübkü yayınalara etiketleri Kategori oluşturma amacı ile isim verdiğimiz için bu etiketleri Kategori olarak görmeniz gerekiyor. Dolayısı ile Admin panelinde eklenen yazıları  "Kayıtlar" sekmesine girdiğinizde üst tarafta bulunan "Tüm Etiketler"  yazan açılır kutudan görmek istediğiniz yazıların ait olduğu kategoriyi (yani etiketi) seçin ve sadece o etiket ile ilgili eklediğiniz yazıları görebilirsiniz.

Veya arama kutusuna aradığınız yazınızın başlığında geçen her hangi bir kelimeyi yazarak bulabilir veya filtre edebilirsiniz.Ayrıca yayınlar arasından yayınlanan veya yayınlanmamış yazıları da soldaki menüden seçebilirsiniz. Taslakla seçildiğinde yayında olmayan yazılar görülecektir.


*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski