Iphone 6 Plus Erişim Kolaylığı


İlk çıkan cep telefonlarının boyutu epey büyüktü, belki hatırlarsınız. Daha sonraları yıllar ve teknoloji ilerledikçe cihazların boyutu küçülmeye başladı ve insanlarda küçük olan cep telefonlarını daha çok tercih etmeye başladılar.  Cep telefonunda internet kullanımı ve oyun oynama durumu yaygınlaştıkça büyük ekrana dönüş kaçınılmazdı ayrıca telefonlarda gazete, mail okuma yönetme gibi durumlarda insanların işini acayip kolaylaştırdı fakat artık telefonlarımızın boyutu tablet boyutuna erişti buna da yeni isim Phablet telefon dedik.
Hepimiz o güzel ekranlardan,piksellerden çok memnunuz, oyun oynamaktan deli dehşet keyif alıyoruz fakat ellerimiz küçükse o güzel phablet telefonlarımızda mail ya da mesaj atacağız diye veya post paylaşacağız diye klavyede yazarken can çekişip duruyoruz ya da ciddi ödemeler yapıp edindiğimiz telefonlarımızı düşürüyoruz. Fakat artık bu durumu kotarmak için yeni klavye uygulamaları da yok değil, bugün bu yazıda bundan bahsedeceğim size arkadaşlar.
iPhone 6 Plus için bir gösterim hazırladım,öncelikle appStore’dan One Hand Keyboard yazıp uygulamayı indirdim.
                     

Daha sonra menüden ayarlara girip, oradan da yeni bir klavye ekle seçeneğiyle indirdiğim klavyemi telefona entegre ettim.


       


            
                                                   

Ve ellerim iPhone 6 plus için küçük olmasına rağmen aynı iPhone5’te tek elle yazıyormuşum gibi şuan bir düşme tehlikesi yaşamadan Phablet telefonumda da artık tek elle mesaj, mail, post atabiliyorum, sizede öneriyorum arkadaşlar, iyi günler.

1 Yorumlar

  1. Benimde ellerim büyük oldugu için Phablet telefonumdan Mail, ve yazışmalarda çok zorluk yaşıyordum. İphone 6 plus erişimiyle Ayarlardan, klavye seçeneklerine girip bu durumu düzelttim. Daha rahat mail yazabiliyor, ve sosyal medyada daha rahat dolanabiliyorum.

    YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski