Sure View Teknolojisi Tanıtıldı
Sure View
Bilgisayar ve çevre birimleri üreticileri arasında en büyük markalardan biri olarak bilinen HP, son dönemde yeni seri oyun bilgisayarlarıyla da gündeme gelmeye başladı. Kendisine yöneltilen eleştirilere cevap vermek için sürekli olarak yeni teknoloji ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkmayan çalışan HP’nin son olarak ise ekran teknolojisi konusunda yeni bir adım attığı da duyurulmuştu.
Kişisel bilgisayarlar için en önemli özelliklerden biri olarak gösterilen ekran görüntü gizliliği özelliği üzerinde çalışmalar yapan dev marka sonunda beklenen haberi de verdi. Zira HP verdiği haber ile beraber artık bilgisayarlarında kullanıcıların istemediği durumlarda görüntünün kullanıcı dışında kimse tarafından görüntülenemeyeceğini belirtti. Sure View adı verilen yeni teknolojisini de tanıtan HP, şimdiden beğeni toplamayı da başardı.

90 Derece Açı İle Çalışacak

Tanıtılan yeni teknolojinin ise epey bir iddialı olduğunu söylemek gerekiyor. Zira Sure Viewteknolojisi hakkında verilen bilgilere göre sistem 90 derecelik bir açı ile çalışacak. Özelliğin kullanıcı tarafından aktif edilmesi durumunda ise sadece bilgisayara karşıdan dik açı ile bakıldığında görüntü elde edilebilecek. Parlamaları önleyen IPS ekran kullanılsa dahi yanlardan ve üst kısımdan bakıldığında ekran tamamen gölgelendirilmiş bir şekilde görüntü verecek. Denemelerde de oldukça başarılı olan sistemin kullanıcı denetiminde de olacağı belirtiliyor. Yani istediğiniz an Sure View teknolojisini açıp kapatabileceksiniz. Şuan için bu özelliğin hangi serilerde kullanılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski