PowerPoint Resimlerde Noktaları Düzenleme Özelliği

Powerpoint sunumları hazırlarken, sunum içine eklediğiniz fotoğraf veya resim dosyalarını çeşitli şekillere sokmak, eğip bükmek için noktaları düzenle seçeneğinin aktif olması gerekir.

Power point sunumlarına eklediğiniz şekilleri sağ tıkladığınız zaman "noktaları düzenle" seçeneğine tıklayarak şekilleri farklı açılara dönüştürebiliriz.

Tıpkı şekillerde olduğu gibi fotoğraf veya resim dosyalarında da "noktaları düzenle" seçeneğinin aktif olması için resimleri normalden farklı bir şekilde eklemeniz gerekiyor.

Aşağıdaki resimde göründüğü gibi normal eklenen bir resim dosyasını sağ tıkladığınız zaman "noktaları düzenle" seçeneği çıkmıyor.
powerpoint resimlerde noktaları düzenle seçeneği yok

Resim Dosyalarını Noktaları Düzenle Özelliği Aktif Olacak Şekilde Yüklemek
 • Bunun için istediğimiz resmi eklemeden önce "Ekle" sekmesinden veya araçlar kutusundan dikdörtgen şekli ekliyoruz.


 • Daha sonra eklediğimiz dikdörtgen şeklini seçin dolgu menüsünden resim seçiyoruz ve eklemek istediğimiz resmi dolgu olarak ekliyoruz.

  power point sunumda resim noktalarını düzenleme
  • Resmi ekledikten sonra kenarında çizgi görünmesini istemiyorsanız anahat seçeneğinden "anahat yok" seçeneğini seçebilirsiniz.
  noktaları düzenleme

  • Artık bu şekilde eklediğiniz resimleri her türlü şekle sokabilirsiniz. Resimleri dikey, yatay ve eğik olarak uzatabilirsiniz. Power pointi photo shop programı gibi kullanabilirsiniz.
  Powerpoint resim eğme  *

  Yorum Gönder (0)
  Daha yeni Daha eski