Huawei Garanti Takip Nasıl Yapılır?

    Huawei garanti takip nasıl yapılır şeklinde arama yapan kullanıcılarımız için rehber niteliğinde olacak olan içeriğimize hoş geldiniz! Huawei garanti takip etme içeriği ile öğrenecekleriniz sırası ile Huawei yurt içi garanti, Huawei yurt dışı garanti, Huawei garanti kapsamı gibi konular olacaktır. Huaewi garanti takip nasıl yapılır öğreneceğiniz bu içerikte öncelikle garanti sürecine girmiş ve tamir de olan bir cihazınızın olması gerekmektedir. Aşağıdaki görsel de gördüğünüz gibi doğru yerleri doldurarak garanti kapsamındaki cihazınızın durumunu öğrenebilirsiniz.    Huawei garanti takip süreç ekranı cihazının servisteki durumunu göstermektedir. Bu sayede Huawei müşterileri sürekli olarak Huawei çağrı merkezini arayarak kendilerini de müşteri hizmetlerini de meşgul etmezler. Huawei cihazınızın garanti sürecindeki durumu sürekli olarak buradan güncellenmektedir ve Huawei kullanıcıları buradan bilgilendirilmektedir. Arızalı cihazınızın tamir ve onarım süresi eğer 10 günden fazla sürüyor ise Huawei firması size adresinize hızlı bir şekilde hemen benzer özellikleri kapsayan yedek bir akıllı telefon göndermektedir.

Cihazınızın onarım süresi maksimum 20 gün ile sınırlandırılmıştır. 20 gün içinde eğer onarım süreci tamamlanamıyor ise mutlaka ama mutlaka size yeni bir akıllı cep telefonu iletmek zorundalar. Dilerseniz cihazınız için ödediğiniz bedelin tamamını da iade alabilir veyahut aynı benzerlik ve fiyatlar da bulunan cihazlardan almayı tercih edebilirsiniz. Cihazınızın serviste geçirdiği süre garanti süresine ilave edilmemektedir. Bu sayede müşteri memnuniyetine son derece önem verildiği görülmektedir. Huawei garanti sürecindeki cihazlarınız için tüm yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

Huawei Yurt Dışı Garanti Nedir?

Huawei yurt dışı garanti konusunda müşterilerine yardımcı olmamaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi Huawei uluslararası garanti kapsamını kullanmamaktadır. Yurt dışından alacağınız Huawei marka cep telefonunuz için Türkiye sınırları içerisinde hiçbir servis ilgilenmeyecektir. Ancak dışarıdan ücretli bir şekilde onarımlarınızı yaptırabilirsiniz. Bu şekilde olduğu için yurt dışı Huawei cihazlarınız için Huawei Türkiye servisi imkanlarından faydalanamamaktasınız. Ancak siz yine de bir ihtimalle şansınızı deneyerek Huawei destek ekibi ile iletişime geçebilir ve yurt dışı Huawei cihazınızın garanti kapsamına girip girmediğini kontrol edebilirsiniz.

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski