iPhone Whatsapp Fotoğrafı Dosya Olarak Gönderme

    Whatsapp ile fotoğraf gönderirken fotoğraf ve videoların çözünürlükleri düşük olarak gönderiyor. iPhone ve iPad cihazlarla whatsapp üzerinden fotoğrafları dosya olarak yüksek çözünürlükle göndermek için aşağıdaki adımları uygula. 

ÖZET: Dosya olarak göndereceğin fotoğrafı açıp iphone'a dosya olarak kaydet, wp'a girip belge olarak gönder. 

Adım Adım Whatsapp ile Kalite Düşürmeden Fotoğraf Yollama

1. Fotoğraflar uygulamasını aç.

iPhone ve iPad Menüsünden Fotoğraflar Uygulamasına Giriş


2. Yüksek kaliteli olarak göndermek istediğin fotoğraf veya videoyu aç.

Fotoğraflar uygulaması içerinden dosya olarak göndereceğiniz fotoğraf veya videoyu öncelikle iphone'a dosya olarak kaydetmemiz gerekiyor.

3. Seçenekler - Paylaş butonuna dokun. 📤

Fotoğraf/Video Ön İzlemesinde Sol Altta bulunan paylaş butonu.

                           

4. "Dosyalar kaydet" seçeceğine dokun ve dosyalarda kaydedileceği klasörü seçip "kaydet"5. Whatsapp uygulamasını aç ve fotoğraf/video göndereceğin sohbete gir ve + sembolüne dokun.


Sohbeti açtıktan sonra alt kısımda olan artı sembolünü göreceksin.


6. + butonundan açılan seçeneklerden “Belge” yi seç.
7. Az önce fotoğrafı veya videoyu kaydettiğin klasöre gir ve oradan seç.8. "Gönder" seçeneğine dokun.9. İşlem Tamam. Dosyanız karşı tarafa .jpg , .jpeg veya .heic dosyası olarak gitmiş olacaktır.Gönderdiğin kişi de iphone kullanıyorsa bu dosyayı açtıktan sonra 3. adımdaki seçenekler butonu ile "fotoğraflara kaydet" seçeneği ile galerisine kaydedebilir.

    iPhone ile whatsapp’tan fotoğrafları yüksek kaliteli olarak gönderdiğinizde fotoğraflar karşı tarafa orijinal dosya halinde gider. Bu sayede fotoğraflar heic dosyası olarak yüksek çözünürlükle gönderilmiş olur.Videoları dosya olarak gönderirken şimdilik Whatsapp dosya gönderme limiti 100 MB olduğu için, Whatsap'tan 100 MB'dan büyük dosyaları göndermek mümkün değil. Bu nedenle watsapta 100 MB'dan büyük video dosyalarını dosya olarak değil video olarak gönder.

2 Yorumlar

  1. Niye bu kadar zor. Androidin hözünü seveyim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kolaylık varsa yok fare kapanına çıkabilir:))

      Sil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski