Freelander Otomatik D konumunda gitmiyor.

 

Freelander Vites Kolu

Otomatik vites Land Rover Freelander araçta ortaya çıkmaya başlayan; vitesi D’ye alınca gitmeme problemi. Sorun araç ilk çalıştığında soğukken veya yine ilk çalıştıktan sonra biraz gittikten sonra ortaya çıkabiliyor. R konumunda yani geriye gidişte herhangi bir problem olmamasına rağmen D veya 1,2 gibi diğer ileri viteslerde araç N konumunda yani boş viteste gibi ilerlemiyor. 

Ancak bir süre sonra araç ısınınca veya vites kolu ile oynama sonucunda düzeliyor. Sorun 10-15 gün içerisinde 2-3 defa tekrar edebiliyor. 

Freelander Otomatik Vites Arızası

Land Rover otomatik vites ileri gitmiyor  sorunu için çözüm çalışmaları başladı.

Freelander td4 otomatik viteste D ye aldığımızda hareket etmeme problemi kaynağı ve çözüm yöntemi burada anlatılacak.

Land Rover Otomatik Arıza Tespiti 

2005 model otomatik vites Freelander şanzıman arızası nasıl tespit edilir? 

Kullanıcıların yaşadığı problemlere göre otomatik şanzıman ustaları tarafından ve aynı zamanda bilgisayara bağlamak sureti ile hata kodlarına bakılarak arızalar tespit edilir. 


D konumunda araç ileri gitmiyor?

Freelander otomatik vites arabayı D vitesine attığımda boşta gibi hareket etmiyor.

Arıza belirtisi genelde araç ilk çalışma anlarında vitese geçmeme olarak kendini gösteriyor. 

Bu aracımızda yapılan kontrollerde arızanın sanzimandan kaynaklandığı ustalar tarafından değerlendirilmiş olup şanzıman sökülerek tamir edilmiştir.

Arızanın şanzıman içerisinde dişlilerde meydana gelen çapaklanma ve yağ eskimesinden dolayı ilk anlarda, yağın tam doldurulamaması ve dişlilerin tam oturmaması nedeniyle aracın vitese geçmediği söylenerek gerekli tamir işlemleri yapılarak arıza giderilmiştir.*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski