Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Ağda kayıtlı değil hatası özellikle Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız karşınıza çıkabilecek hataların başında geliyor. Her geçen gün daha farklı bir teknoloji ulaşan ve gündelik kullanımı oldukça pratik hale getiren telefonlar, zaman zaman çeşitli hatalara yol açabiliyor. Bunlardan biri olan ve kullanıcıların canını sıkan ağda kayıtlı değil hatası telefon kullanımına engelleyebiliyor.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nedir?

Farklı sebepler dolayısıyla meydana gelen ve telefonun aktif kullanımına engel olan ağda kayıtlı değil hatası özellikle Android işletim sistemine sahip olan telefonlar tarafından görülen bir hatadır. Bu hata genellikle basit nedenlerden kaynaklanır. Meydana gelmesine yol açabilecek nedenler arasında;

  • Yanlış konumlandırılan sim kartı,
  • Telefonun ağ sorunları yaşaması,
  • Akıllı telefonlarda yaşanan yazılımsal problemler
  • Yanlış şebeke seçimi,
  • Sim kartın arızalanması gibi nedenler bulunur.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Yukarıda bulunan sebeplerden herhangi biri ağda kayıtlı değil hatası karşılaşmanıza yol açabilir. Bu gibi bir hata alan pek çok telefon kullanıcısı telefonunun aktif olarak çalışmayacağı endişesi duyduğu için teknik servisin yolunu tutsa da, izleyebileceğimiz birkaç küçük yöntem ile problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Ağda kayıtlı değil hatasını çözmek için izleyebileceğiniz ilk ve en etkili yöntemlerden biri ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bunun için;

  • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla > Onayla adımlarını izlemelisiniz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatasını Çözmek İçin İzlenebilecek Diğer Yöntemler

İzleyeceğiniz bu adım genellikle problemin giderilmesi konusunda sizlere yardım eder. Bununla birlikte telefonu güvenli mod ile başlatmak, cihaza flashlama yapmak ve IMEI numaranızın klonlanmadığından emin olmak da problemin giderilmesi için izleyebileceğiniz yöntemler arasındadır.

Sık Sorulan Sorular

Ağda kayıtlı değil hatası neden meydana gelir?

Ağda kayıtlı değil hatasına yol açabilecek birden fazla etken olduğunu dile getirmek mümkündür.

Ağda kayıtlı değil hatası tehlikeli midir?

Eğer telefonunuz ağda kayıtlı değil hatası ile karşılaşıyorsa cep telefonunuz aracılığıyla başka bir numaraya mesaj gönderemez ya da arama yapamazsınız. Bununla birlikte bir başka numaradan sizlere gelen arama ve mesajlarda ulaşılamaz. Özellikle Samsung markası tarafından üretilen telefonlarda görülen bu problem çeşitli adımları izleyerek çözülebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir