Airdrop İsmi Nasıl Değiştirilir?
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Airdrop İsmi Nasıl Değiştirilir?

Airdrop İsmi Nasıl Değiştirilir?

Apple markası tarafından üretilen teknolojik cihazları kullananlar çeşitli etkenler sebebiyle airdrop ismi değiştirme hakkında merak duyabiliyor. Airdrop olarak adlandırılan bu sistem fotoğraf, video ya da belge gibi dosyaları aynı işletim sistemine sahip bir başka cihaz ile güvenli paylaşmak için kullanılıyor. Kablosuz olarak gönderim yapılabilecek ve güvenli bir şekilde aktarım gerçekleştiren Airdrop, Apple kullanıcıları tarafından en sevilen özelliklerden biridir.

Airdrop Nasıl Kullanılır?

Airdrop Apple markası tarafından üretilen teknolojik cihazların tamamında otomatik olarak bulunan bir sistemdir. Bluetooth ile benzer bir kullanıma sahip olduğunu ancak yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlar arasında kullanılabildiğini söylemek mümkündür. Bu sistemi kullanmak için telefonunuzun Airdrop bağlantısında etkin tutmanız ve Airdrop ve ile paylaşım yağmak istediğiniz cihazın yakınınızda olduğundan emin olmanız gerekir. Ardından göndermek istediğiniz belgeyi paylaşma seçeneklerinde bulunan Airdrop seçeneğine tıklamalı ve etrafınızda bulunan kişilere Airdrop aracılığıyla gönderebilirsiniz. Yalnızca birkaç dakika içerisinde gönderim tamamen güvenli şekilde tamamlanır.

Airdrop İsmi Nedir, Nasıl Değiştirilir?

Airdrop ismi değiştirme çeşitli etkenler dolayısıyla merak edilebilecek bir durumdur. Örneğin telefonunuzu ikinci el olarak satın aldıysanız kişisel bilgilerinize girmiş olmanıza rağmen telefonunu sizden önce kullanan kişinin Airdrop ismi kalmış olabilir. Bir başka kullanıcı Airdrop aracılığıyla belge gönderirken ekranda görülecek isim Airdrop isminizdir. Alıcıların göndericinin siz olduğunu anlamaları için Airdrop ismi önemlidir ve mutlaka anlaşılır olmalıdır.

Airdrop ismi değiştirme için öncelikle cihazınızın ayarlar kısmına gitmeli daha sonra genel > hakkında > ad bölümüne ulaşmalısınız. Buradan istediğiniz değişikliği yaparak Airdrop isminizi güncelleyebilirsiniz. Cihazınız aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz bu işlem yalnızca birkaç dakika sürer ve tamamen güvenlidir.

 

Sık Sorulan Sorular

Airdrop isim değiştirme tehlikeli bir işlem midir?

iOS işletim sistemini kullanan kullanıcıların cihazlarını aynı işletim sistemine sahip bir başka cihaz ile bağlamalarına imkan tanıyan Airdrop güvenli bir kullanım sunar. Airdrop kullanmak için isminizi değiştirmek ise herhangi bir tehlikeye sahip değildir. Güvenli bir işlemdir.

 

Airdrop kullanmak için uygulama yüklemek gerekiyor mu?

Airdrop iOS işletim sistemine sahip olan cihazların tamamında otomatik olarak bulunan bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak için yapmanız gereken yalnızca sistemin aktif olduğundan emin olmaktır. Harici bir uygulama indirmeniz gerekmez.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir