Alibaba’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Alibaba’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Alibaba’dan alışveriş yapmak daha uygun fiyatlı şekilde ürün almak isteyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Alibaba adı verilen platform 1999 yılından beri hizmet sunar ve dünyanın en fazla ürüne sahip olan platformlarından birisidir. Bu platform sayesinde kullanıcılar bireysel olarak veya toplu olarak alışveriş yapabilirler.

Bireysel Alışveriş Nasıl Yapılır?

Alibaba’dan alışveriş yapmak için kullanıcıların öncelikle siteyi ziyaret etmesi gerekir. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların alışveriş yapabilmesi için bir üyeliğinin bulunması gerekir. Üyelik oluşturmak için kullanıcılara bir form sunulur ve bu form içerisinde yer alan bilgilerin doldurulması sayesinde üyelik işlemi tamamlanır.

Kullanıcılar üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra satın almak istedikleri ürünleri belirlemelidir. Ürünlerin belirlenmesinin ardından kullanıcılar ürünü satan satıcı ile ödeme bilgileri veya kargo teslimat seçenekleri gibi konular hakkında iletişime geçmelidir. Başarılı bir iletişim sürecinin ardından kullanıcılar siparişlerini oluşturabilir ve ödeme işlemine geçebilir.

Ödeme işlemi sırasında kullanıcılardan kargo bilgilerinin talep edildiği görülür. Kargo için kullanıcılar farklı seçenekler arasından seçim yapabilir ve teslimat seçeneklerini belirleyebilir. Kargonun yola çıkabilmesi için gerekli olan tüm bilgileri giren kişiler kolaylıkla bireysel alışverişlerini tamamlayabilirler. Alışveriş gerçekleştirilirken ürünler üzerinden gümrük vergisi alındığı da bilinir. Gümrük vergisi kullanıcıların sipariş tutarı göz önünde bulundurularak oluşturulur. Seçilen ürünlerin tutarına bağlı olarak kullanıcıların %30’a varan oranlarda gümrük vergisi ile karşılaşabilmesi mümkündür.

Toptan Alışveriş Nasıl Yapılır?

Alibaba’dan alışveriş yapmak isteyen kişiler toptan alışveriş yapmayı da tercih edebilirler. En uygun fiyatlı alışveriş platformlarından birisi olan bu platformdan alışveriş yapabilmek için kullanıcıların üyelik oluşturması ve alışveriş yapmak istediği ürün ya da satıcıyı belirlemesi gerekir. Siparişin oluşturulmasının ardından kullanıcılar ödemelerini gerçekleştirerek kargolama seçeneklerini inceleyebilir. Kargolama seçenekleri içerisinde toplu şekilde alışveriş yapan kişilerin belirleyebilecekleri farklı kargo türleri bulunur.

Toplu alışveriş yapan kullanıcılar bazı yasal mevzuatlara uyum sağlamalıdır. Bu mevzuatlara uyum sağlamayan kullanıcıların alışveriş yapabilmesi veya almış oldukları ürünlerin gümrükten geçebilmesi mümkün değildir. Alışveriş için en önemli mevzuat olarak gümrük vergisinin ödenmesi gösterilir. Gümrük vergisinin ödenmesi sayesinde kullanıcılar toplu şekilde alışveriş yapma şansı elde eder.

Sık Sorulan Sorular

Alibaba’dan Alışveriş Avantajlı Mıdır?

Alibaba’dan alışveriş yapan kişiler pek çok avantaja sahip olabilir. Bu avantajlar arasından ürün sayısının fazla olması ve alınmak istenen ürünlerin toplu şekilde daha uygun fiyatlı şekilde alınması gösterilebilir. Ayrıca firmanın güvenilir olması sayesinde kullanıcılar alışveriş sürecini güvenli şekilde tamamlayabilir. Ayrıca dünyanın en uygun fiyatlı ürünlerine bu platform üzerinden ulaşılabilir.

Alibaba’dan Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Alibaba binlerce farklı kategori bulunduran bir alışveriş platformudur. Bu platform üzerinden bireysel veya toplu alışverişler gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar kıyafetten elektronik cihazlara mücevherden ayakkabıya kadar binlerce farklı ürüne bu platform içerisinde kolaylıkla ulaşabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir