1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Amerika’ya Kargo Paket Göndermek


                 

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Gönderme

    Amerika’ya PTT şubelerinden yurt dışına kargo gönderme hizmeti ile paketlerinizi gönderebilirsiniz.

Amerika’ya  Kargo Gönderme Ücreti Ne Kadar?

    A.B.D. ye göndereceğiniz kargo paketinin ne kadar tutacağını öğrenmek için PTT sitesinden hesaplama makinesinden kabaca bi hesap yapabiliniz. Amerika’ya gönderilecek paketin ücreti; paket boyutu ve ağırlığına göre değişmektedir. Ayrıca gemi ve hava yolu ile gönderme seçenekleri arasında da yarı yarıya fiyat farkı bulunmaktadır.

Buraya tıklayarak PTT sitesinden Amerika’ya kargo gönderme ücretini hesaplayabilirsiniz.

Ancak hesaplama uygulaması karmaşık gelirse herhangi bir PTT şubesine giderek, paket boyutlarını, gideceği yeri ve ağırlığını söyleyerek PTT yurt dışı kargo görevlisinden öğrenebilirsiniz.

Amerika’ya PTT Kargo Kaç Günde Gider?

    Paketinizin Amerika’da gideceği eyalet ve şehire göre ulaşma süresi değişmekte olup eğer gemi yolu ile gönderirseniz maksimum 20-25 gün içerisinde ulaşmaktadır.

Havayolu ile daha çabuk sürede ulaşır.

Amerika’ya Kargo Paketi Sağlam Gider Mi?

    Özellikle gemi yolu ile Amerika’ya göndereceğiniz paketleri çok iyi şekilde paketlemeniz gerekmektedir. Çünkü basit karton paketler taşıma esnasında hasar görebiliyor. Ayrıca ıslanınca hasar görecek eşyaların da sudan zarar görmeyecek şekilde poşetlemekte fayda var .

Ayrıca paketinizin içinde ayrı kutular varsa onlara ve paketin bir kaç yüzüne gideceği adresi ve bir iletişim numarası yapıştırmanız da fayda var.


Amerika’ya Gönderilen Kargo Takibi

 

PTT Yurt dışı kargo takip


   PTT den aldığınız teslim fişi üzerinde bulunan kod ile Amerika’ya yollanan kargonun takibi yapılabiliyor. Ancak bu takip gemiye yüklenmesine kadar bilgi veriyor. 

PTT üzerinden Yurtdışına giden Kargo Sorgulamak İçin buraya tıklayınız.

    

Amerika’ya gidecek gemiye bindikten bir hafta sonrasında ise USPOST sitesinden aynı kod ile takip edebilirsiniz. 

Amerika’ya giden kargolar şahsa değil direk adresin kapısına bırakılmaktadır .

Amerika’da Kargo Takibi


Amerika’ya gönderdiğiniz paketin Amerika içerisindeki hareketlerini USPS’den  buraya tıklayın. buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.


Amerika’ya Ödemeli Kargo Gönderilir Mi?

Maalesef PTT ile A.B.D.’ye ödemeli kargo gönderilemektedir.Amerika’ya nasıl kargo gönderilir? diye merak ediyorsanız sorunun cevabı makalemizde. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir