İpucu

Android Ay Durumu Uygulaması

Android Cihazlar için Ay ın Doğuş – Batış ve Yükseliş saatlerini, Doğuş yönünü gösteren güzel ve ücretsiz bir uyguladan bahselim. Uygulamayı; gece kamp yapacaklar, gece avcıları  (doğada avlanan), uzay meraklıları ve taktik anlamda askeri amaçla da kullanabilir. Ayrıca sadece ay değil diğer gezegenlerin de konumlarını gösteriyor bu anlamda gökyüzü meraklılarının da işini görür. Örneğin bir sabah güneşin hemen önünde parlak bir yıldız  görür ve merak ederseniz, program sayesinde ufukta görünenin hangi gezegen olduğunu bulabilirsiniz.
Uygulamanın tüm kullanım detaylarını anlatmaya gerek yok. Kurcala yöntemi ile öğrenin. Sadece kurulum sonrası ilk açılışta location’u , gps i açarak konumuzunu bulun (koordinat olarak) ve kaydedin. Aksi halde vereceği bilgiler, varsayılan olarak Londra ya göre olacaktır.
Program Size;
  • Ay, Güneş ve diğer gezegenlerin bulunduğunuz yere göre konumunu
  • Ay ve Güneş in Doğuş Batış ve tam zirvede olacak saatini
  • Ay takvimi ile ayın aydınlık durumunu 
Çok güzel ve tutarlı şekilde gösteriyor.  Ayrıca widget ı da var. Widget i ana ekrana ekleyip ayın o geceki parlaklık durumunu ve doğuş-batış saatleri ile tam aydınlık düzeyine geleceği saati ana ekranda görebilirsiniz.

Ayın Konumunu görmek için SKY sekmesine dokunun. Orada NORTH konumunu kuzeye denk getirirseniz yön olarak ayın doğayağı istikameti görebilirsiniz.
Uygulamayı Linkten Google Play Store üzerinden ücretsiz indirip kullanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dafftin.android.moon_phase

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu