1. Anasayfa
  2. Mobil

Android Biri Ararken Meşgul


 Telefonla görüştüğünüz esnada biri sizi aradığında bildirim almak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın. Telefonda konuşurken gelen aramayı görme ayarları nasıl yapılır?


1. Telefon uygulamasına gir. 

2. Seçenekler sembolüne dokun ve ayarlar seçeneğine gir.


3. Operatör Arama Ayarlarına dokun.


4. Ek Ayarkar bölümüne gir.


 
5. Arama Bekletme seçeneğinin yanındaki düğmeyi aktif hale getirin.


İşlem tamam.


Android telefonla konuşurken biri ararsa size dıt dıt sesi ile konuşma esnasında bildirim verebilir. Konuşurken sizi bir ararsa meşgul çalmasını isterseniz “arama bekletme” seçeneğini kapalı duruma getirin.

Biriyle konuşurken telefon çalarsa bildirim alma ayarlarını yukarıdaki resimlerde olduğu gibi yapabilirsiniz. Android ve iphone telefonlarda konuşma esnasında gelen aramayı bekletmek veya cevaplamak için arama ayarlarına girerek arama bekletme seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Aradığınız kişi şuanda bir başkası ile görüşüyor ayarı.

Birisini aradığınızda size şuanda başka bir görüşme yapıyor diyorsa aradığınız kişi arama ayarlarından arama bekletme seçeneğini açmıştır. Aradığınız kişi başka biri ile görüşürken sizin aradığınızı görebilir. Çünkü başka biri ile konuşurken dıt dıt şeklinde bildirim sesi alır. Ancak kişinin bu sesi farketmesi gerekir. Aradığınız kişi başka biri ile görüşürken telefonu çalmaz sadece ahizeden bip bildirim sesi alır. Bildirim sesini farketmezse konuşurken gelen aramayı farketmemiştir.


Başka biri ile konuşurken gelen aramalar arama kaydında gözükür mü?

Eğer arama ayarlarından arama bekletme seçeneği aktif ise telefonda konuşurken gelen aramaları cevaplamazsanız arama kaydında cevapsız arama olarak görünür.

Başka Biri ile konuşurken gelen aramayı cevaplama

Arama bekletme ayarı aktif ise konuşurken gelen aramayı cevaplayabilirsiniz. Bu yeni aramayı cevaplarken seçtiğiniz seçeneğe göre diğer arama kapatılır veya beklemeye alınır.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir