İpucu

Ankara’da Çocuklarla Gidilmesi Gereken Yerler Listesi

Çocuklarla güzel vakit geçirmek için Ankara’da gezilecek, görülecek yerler listesi. Bu içerikte neler var?

1. ANITKABİR

%25C3%25A7ocuklar i%25C3%25A7in liste an%25C4%25B1tkabir

Her ne kadar çocuklarımızı eğlendirmek ve onlarla güzel vakit geçirmek amacımız olsa da başlamanız gereken ilk yerin burası olması gerektiğini düşündüm.


2. NEŞELİ KÖY – TEPETAKLAK EV (TERS EV)

Eskişehir yolunda bulunan Neşeli Köy, merkezden 30 km uzaklıkta. Aşağıdaki haritaya dokunarak yol tarifi alabilirsiniz.

  • Etkinlikler ve Neşeli Köyde Sizi Bekleyenler

   Neşeli köy çocuklarla iyi vakit geçirebileceğiniz güzel bir yer. Bir öğleden sonrasını burayı gezmek için ayırabilirsiniz. Neşeli köy içerisinde yapabilecekleriniz ise;

   • Tepetaklak Ev ; Neşeli Köy içerisinde dışı ve içi tamamen ters olarak inşa edilmiş güzel bir ev ve ayrıca at – eşek biniciliği, mini tren gezisi, mini hayvanat bahçesi Giriş 15 TL (Kişi Başı, 1-6 Yaş Ücretsiz)
   • At – Eşek Gezisi; Küçük Köy içerisinde bulunan at ve eşeklerle çocuklara küçük bir biniş deneyimi yaşatabilirsiniz.
   • Mini Hayvanat Bahçesi; Çeşitli kanatlı hayvanların ve tavşanların bulunduğu küçük çaplı bir hayvanat bahçesine sahip. İçerisinde tavus kuşu, sülün, güvercin, tavşan, kaz, ördek, tavuk vb hayvanlar var.
   • Eski Traktörler; Bir kaç tane eski traktör konulmuş, çocukların fotoğraf çektirmesi için gayet hoş olmuş.
   • Eski Otomobil ve Araçlar; Traktörlerin yanı sıra bir kaç tane de eski otomobiller mevcut.
   • Tren Gezisi; Köy içinde mini trenle çocuklarınızla kısa bir tur atabilirsiniz.
   • Gözleme – Kahvaltı; Kış aylarında sadece hafta sonları faaliyet gösteren lokanta hizmeti de mevcut, gitmişken gözleme de yenilir. 

  3. MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİ

  ankara mta muzesi tabiat park%25C4%25B1
  MTA Tabiatlar Tarihi Müzesi

 Listenin ikinci sırasında yine çocukların ilgisini çekecek olan dinozor heykel ve iskeletlerinin bulunduğu bir müze olan Ankara MTA Tabiat Tarihi Müzesi.
4. ALTINPARK – BİLİM MERKEZİ

         Başlı başına büyük bir kompleks olan Altınpark Ankara’da bulunan merkeze yakın çok büyük parklardan biri. İçinde devasa göl, bilim merkezi, restoranlar ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı salonlar mevcut. Gölde tekneye binebilir, bilim merkezinde çocuğunuzla eğlenerek keşfedebilirsiniz.

      5. AÇS – ÇOCUK TİYATROSU

Gençlik caddesi üzerinde bulunan bu mini tiyatro hafta sonu çocuklarınızı götürüp keyifli vakit geçirebileceğiniz, çocuklara özel oyunlar sunan şirin, uygun fiyatlı, sıcak bir yer. Çocuklarınızı mutlaka götürmeniz gereken bir yer.
6. KEÇİÖREN DENİZ DÜNYASI – AKVARYUM

ANKARA %25C3%2587OCUKLARLA NEREYE G%25C4%25B0D%25C4%25B0L%25C4%25B0R DEN%25C4%25B0Z D%25C3%259CNYASI

Türkiye’nin eğitim veren ilk ve tek akvaryumu olan Deniz Dünyası, 2700 m2 kapalı, toplamda ise 4000 m2’lik bir alana sahiptir. Tesis; deniz balıklarının olduğu bölüm, tünel, tatlı su balıklarının olduğu bölüm ve timsahlar, kaplumbağaların da bulunduğu dinlenme alanı gibi 4 ana bölümden oluşmaktadır.7. ANKAMALL MACERA ADASI

ANKARA %25C3%2587OCUKLAR %25C4%25B0%25C3%2587%25C4%25B0N%2BE%25C4%259ELENCE YERLER%25C4%25B0

Hep doğa, eğitim, tiyatro çocuklarınız sıkılabilir tabi. Bol miktarda teknolojik oyun aletlerinin olduğu bir çocuk eğlence mekanı olarak Anka Mall içinde bulunan macera adasını da değerlendirebilirsiniz.

8. AOÇ – HAYVANAT BAHÇESİ

1993’den bu yana hayvanat bahçesi olarak faaliyet gösteren bu yer. Son bir kaç yıldır kapalı. Belediye tarafından dev bir turizm ve eğlence merkezi olararak ANKA PARK adıyla tema park olarak yeniden dizayn edilen yerin inşatı sanırım tamamlanmak üzere. Açıldığı zaman burası da gidilmesi gereken yerlerde başta gelecek bir yer olacağa benziyor. 1 Milyon 200 Bin metrekare bir alanda içinde teleferik, hız trenleri gibi bir kompleks bir yer olarak hem çocuklara hem yetişkinlere hitap edecek bir.


9. GENÇLİK PARKI  – LUNAPARK


Gençlik parkı içinde halen faaliyet gösteren lunapark da çocukların eğlenebilecekleri yerlerden biri. Çarpışan arabalar, dönme dolap, çılgın dans, dev çekiç gibi klasik lunapark eğlence mekanı.
10. EKLENMEYE DEVAM EDECEK


Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu