Bilgisayar

Biçim Boyacısını Hızlı Kullanma

Biçim Boyacısını Pratik Kullanma Yolları

 

Biçim Boyacısı İçin Pratik Bilgiler


Microsoft Ofis programları ile çalışanlar için bazı pratik bilgileri bilmek iş yaparken zaman kazanma açısından çok işe yararlar. Ofis programlarından word, excel, power point gibi uygulamalarda pratik bilgiler çok işe yarar.


Word ve Power Point programlarında en çok kullanılan araçlardan biri olan ” Biçim boyacısı” ile ilgili bir kaç pratik yol. Bu kısa yolları kullanarak “Biçim Boyacısı” özelliğini daha hızlı olarak kullanabilirsiniz.


BİÇİM BOYACISINI HIZLI KULLANMA YÖNTEMLERİ


F4 Tuşunu Kullanarak İşlemi Tekrarla

Bu hızlı kullanım bilgisi aslında sadece biçim boyacısı aracında için değil ofis programlarını kullanırken tüm araç işlemlerinde kullanılabilir. Ofis programlarında F4 tuşu yapılan son işlemi tekrarlamak için kullanılır. F4 tuşu son işlemleri tekrar eder. Bu özelliği biçim boyacısında da kullanabilirsiniz. Biçim boyacısı ile bir işlem yaptığınız zaman fare ile başka bir alanı seçip F+ e basarak aynı işlemi pratik ve hızlı bir şekilde tekrar edebilirsiniz.


Biçim Boyacısı Düğmesini Çift Tıkla


Biçim boyama işlemini tek yerine çift tıkla yaparsanız her seferinde kopyalamak istediğiniz alanı seçmeden bir seçimle farklı alanları seçtiğiniz biçime göre şekillendirebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu