Bir Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Öğrenilir?
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Bir Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Numaranın kime ait olduğunu öğrenme bilinmeyen numaradan aranan kişiler tarafından merak edilen bir konu. Bilinemeyen bir numaradan aranmak çoğu zaman insanları rahatsız edecek bir nitelik taşıyor. Birkaç yöntem kullanarak sizi kimin aradığını pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Telefon Numarasının Kime Ait Olduğu Bulunabilir Mi?

Numaranın kime ait olduğunu öğrenme işlemi için birtakım yöntemler bulunur. Bu yöntemler hangi hatta sahip olduğunuza göre de değişebilir. Basit olarak bilinmeyen numarayı bulmak için ters telefon arama servislerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bazı numaraları arama motorunuza yazdığınızda da o numaranın nereye ait olduğu da görülebilir. Bu yöntemler işe yaramdıysa telefon şirketi ile iletişime geçmeyi de deneyebilirsiniz.

Ters telefon araması, bir telefon numarasıyla ilişkili adı ve adresi ortaya çıkarabilir. Geriye doğru arama işlemlerinde çoğu durumda kişisel bilgilerinizi toplamaya veya arama için ücret talep etmeye çalışırlar. İnternet üzerinde bu işlem için ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaları indirerek de telefon numarasını sorgulatabilirsiniz. Bazı siteler numaranın kime ait olduğunu söylemenin yanı sıra adres dahi verebilir.

Telefon Numarasının Hangi Ülkeye Ait Olduğu Nasıl Bulunur?

Bir cep telefonu numarasının hangi ülkeye ait olduğunu doğru bir şekilde belirlemek için hem ülke koduna hem de alan koduna ihtiyacınız var denilebilir. Cep telefonu numarası veri tabanları veya arama hizmetleri, tam numaraya göre ülkeyi tanımlamanıza yardımcı olabilir. Alan kodunu öğrendikten sonra yine basit bir internet aramasına ihtiyacınız var. İnternet aracılığı ile sizi arayan numaranın hangi ülkeye ait olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Numaranın kime ait olduğunu öğrenme yöntemleri kısa bir sürede sizi sonuca götürebileceği gibi bazı durumlarda ise biraz emek harcamanız gerekebilir. İnternet aramasının yetmediği durumlarda ücretli ya da ücretsiz uygulamaları da gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Operatörlere Göre Bilinmeyen Numarayı Bulma Yöntemi Değişir Mi?

Bilinmeyen numarayı bulma yöntemi hangi operatörü kullandığınıza göre değişiklik gösterebilir. Her operatörün kendine özel bir bilinmeyen numara bulma yöntemi bulunur. Operatörünüzün belirlediği aşamaları tamamlayarak sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir