1. Anasayfa
  2. İpucu

Blog Siteleri İçin HTML Quiz ve Test Ekleme Sitesi


Quizboz.com sitesi ile blogger, wordpress gibi sitelerinize çoktan seçmeli ve puanlama sistemli quiz ekleme / test ekleme oluşturup içerik olarak yayımlayabilirsiniz. Site dili İngilizce fakat kullanımı basit. Üyelik gerektirmiyor, quiz oluşturduktan sonra html kodunu kopyalayarak veya e-posta adresinize alabilirsiniz. Quiz html kodunu bloğunuzda Yeni bir yayına veya sayfaya ekleyip yayınlıyorsunuz.1. Linke tıklayarak Quiz oluşturma sitesine gidin. Quizbox Quiz Builder


2. Açılan sayfadaki seçenekleri resimlerdeki gibi tercihinize göre seçin ve bilgileri yazın. Ve kırmızı kutucuk işaretli butona tıklayın.
3. İkinci adım olarak açılan yerde quiz/test ile ilgili detaylı açıklamayı girin. Bir önceki seçeneklerde seçtiğiniz kadar soru ve cevap şıkkı seçenekleri eklenecektir. Soruları ve cevaplara vereceğiniz puanları yazın.


4. Eğer başta seçtiğiniz sayıdan fazla soru eklemek veya  soru eksiltmek isterseniz sayfanın en altında bulunan seçenekleri kullanın. Ayrıca her soruya bir cevap şıkkı da ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.5. Tüm soruları, cevapları ve cevap seçeneklerinin puanlarını ekledikten sonra aşağıdaki gibi “Email me the HTML source” seçeneğini seçip “Continue” seçeneğini tıklayın.
6. Açılan sayfada HTML kodu bir kutucuk içinde size verilecektir. Bu kodu kopyalayarak Blogger “Yeni Yayın” içine veya “Yeni Sayfa” içine HTML olarak ekleyip yayınlayabilirsiniz. Diğer blog sistemlerinde ve wordpresste de aynı şekilde kullanılabilir. 7. Sitenize yayına aldıktan sonra gönderilen cevapların hesaplanması farklı bir sayfada verilir. O sayfadan tıklanarak en baştaki ayarlarda verdiğiniz linke geri dönebilirsiniz.Örnek olarak yapılmış bir deneme testi için linke bakabilirsiniz.

http://www.teknobaha.com/2015/12/harry-potter-kahramanlari-testi-quiz.html

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 5 Kasım 2019

    güzel ama max 10 soru oluyor 100 soruluk bir test hazırlamak istiyorum başka seçenek var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir