1. Anasayfa
  2. İpucu

Blogger Kayıt Şablonu Nedir Ne İşe Yarar ?


Blogger Kayıt Şablonu Ne İşe Yarar

      Blogger Kontrol Panelinde Ayarlar Kısmında Yayınlar ve Yorumlar Başlığı altında bulunan “Kayıt Şablonu” ayarı ne işe yarıyor merak edenler için.

Blogger Kayıt Şablonunun mantığı oldukça basit. Kayıt şablonu her yazınızın içine ekleyeceğiniz yazı veya kodu Kayıt Şablonu aracılığı ile bir kere yazmanızı ve bu sayede otomatik olarak bundan sonraki her Yeni Yayın içine bu şablondaki kod ya da metni otomatik olarak eklemenmesine yarar.


Örnek vermek gerekirse diyelim ki her yazınızda ” © 2016 Her Hakkı Saklıdır ” gibi bir metin eklemek istiyorsunuz. Bu Metnin bundan sonra yazacağınız her yayın içine otomatik olarak eklenmesi için ;

  1. Blogger Kontrol Paneli
  2. Ayarlar
  3. Yayınlar ve Yorumlar
  4. Kayıt Şablonu Ekle
Buradaki açılan kutucuğa ” © 2016 Her Hakkı Saklıdır ” yazısını veya eklemek istediğiniz başka bir yazıyı yazın. Ardından sağ üst köşeden kaydet tuşuna basın.
Artık “Yeni Yayın” eklerken bu yazı Yayın Ekleme editöründe otomatik olarak görünecektir. (Eski Yazılara Eklenmez)

Blogger Kayıt Şablonu Ekleme


NOT: Bu metin Yeni Yayın Ekleme Sayfasına otomatik eklenir ama siz dilerseniz Yayın eklerken silebilirsiniz de yani tüm yazılara otomatik eklenmez sadece yayın ekleme esnasında içerik ekleme editörüne otomatik yazılmış olur.

Bu yazı ile ilgili düzenlemeleri de HTML kodlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Örneğin üste bir satır alta almak için yazının başına <br>  © 2016 Her Hakkı Saklıdır </br> kodu eklemek gibi. Gerisi sizin ihtiyacınıza kalmış.

Ayrıca Blogger Yayınlarında İçerik içine Reklam Kodu Eklemek İçin de kullanılabilir bu konudaki yazıyı okumak için tıklayın;

Blogger Her Yazı İçine Otomatik Reklam Kodu Ekleme Yöntemi ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 28 Mart 2017

    Bende blogger kayıt şablonu ayarlarında sorun algılıyordum. Şimdi çözdüm, Blogger kullananlar için faydalı bir makale olmuş ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir