1. Anasayfa
  2. İpucu

Blogger Limitleri ve Kapasitesi Ne Kadar


Blogspot Blogger Blog’da Hosting Kotası

Blogger bize geniş bir kullanım alanı sağlıyor. Bu nedenle buradaki önemli “sınırların” çoğunun pek de sınırlayıcı olmadığını göreceksiniz. Ancak merak ediyorsanız aşağıda, tek bir Blogger hesabının neler içerebileceği hakkında birtakım bilgileri paylaşıyorum.Blogger Blog Açma Sınırı Kaç? Bir Google Hesabı ile Kaç Blogger Blog Açabilirim ?


Blogger’da Kaç Blog Açılabilir?
Hesap başına en çok 100 blogunuz olabilir.

Blogger Yayın İçerik Ekleme Limiti Ne Kadar?
Bir blogda sahip olabileceğiniz yayın sayısı konusunda bir sınırlama yoktur. Arşiv yayınlayıp yayınlamadığınızdan bağımsız olarak, yayınlarınızın tümü (siz elle silmedikçe) hesabınızda kaydedilir.

Blogger Sayfa Sayısı Limiti
Bir blogda sahip olabileceğiniz sayfa sayısı konusunda sınırlama yoktur.

Blogger Yayın İçerik Boyutu
Tekil yayınlar için belirli bir boyut sınırı yoktur. Ancak çok büyük boyutlu yayınlar sayfa boyutu sınırını zorlayabilir. (Bir sonraki maddeye bakın.)

Blogger Blog Sayfaların Boyut Limiti

Tekil sayfaların (blogunuzun ana sayfası veya arşiv sayfalarınız) boyutu 1 MB ile sınırlıdır. Bu sınır birkaç yüz sayfa metin için yeterli olacaktır, ancak blogunuzun ön sayfasında yüzlerce yayın listeliyorsanız bu durum soruna neden olabilir. Bu sınıra ulaşırsanız “006 Lütfen Blogger Destek birimine ulaşın” şeklinde bir hata mesajı görürsünüz. Ana sayfanızdaki yayın sayısını azaltarak bu sorundan kaçınabilirsiniz. Bu sayede sayfanızın daha hızlı yüklenmesi gibi bir ek avantaj da elde edersiniz.

Blogger Yorum Max. Sayısı Limiti Kaç?
Bir yayında herhangi bir sayıda yorum bulunabilir. Arşivlenen yayınlarda olduğu gibi, blogunuzda yorumları gizlemeyi tercih ederseniz önceden var olan yorumların tümü hesabınızda kayıtlı olarak kalacaktır.

Blogger Blog Resim Sayısı Limiti
Picasa Web ile ortak halde 1 GB’a varan toplam depolama alanı söz konusudur. Google+’ya geçtiyseniz fotoğraflarınız, Gmail ve Drive ile ortak olarak kullanılan 15 GB depolama alanına sahip olduğunuz Google Fotoğraflar’a kaydedilir.

Blogger Resimlerin Boyutu Kotası
Blogger Mobil üzerinden resim yayınlıyorsanız resim başına 250 KB’lık bir sınır söz konusudur.
Blogger Blog Yazar ve Üye Sınırı Kaç?
Blog başına 100 üye sınırı vardır.
Etiket Sayısı: Blog başına en fazla 2000 ve yayın başına 20 benzersiz etiket oluşturulabilir.
Blog Açıklaması: HTML’siz, 500 karakterle sınırlıdır. Ek karakterler veya HTML ilave edilmesi önceki bir ayara geri dönülmesine neden olabilir.

“Hakkımda” Profil Bilgisi:
Maksimum 1200 karakterle sınırlıdır.


Profil İlgi Alanları ve Favoriler:
Her alan için maksimum 2000 karakterle sınırlıdır.


Blogları içe aktarma:
Blog içe aktarmaya ilişkin herhangi bir dosya boyutu sınırı yoktur. Günlük olarak yapılabilecek içe aktarma işlemi sayısında sınırlama olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir