İpucu

Blogger Yazı İçine Reklam Kodu Ekleme

Blogger sitelerde her yazı içine veya ortasına otomatik olarak adsense veya farklı türde reklam kodu eklemek için alternatif bir yöntem tavsiyesinde bulunacağım. Reklam kodlarını içeriğin ortasına eklemek için her seferinde reklam kodu alıp yayın içine yapıştırma derdine bir çare olabilir. 

          Yöntem çok basit; Kayıt Şablonu olarak Adsense reklam kodunu ekleyeceğiz ve reklam kodu bundan sonra ekleyeceğimiz her içerik ekleme editörüne otomatik olarak eklenmiş olacak. Reklam Yeni Yayın ekleme editöründe görünmeyebilir ama yayınladıktan sonra yazınızda görünecektir. Ayrıca Yayın ekleme editörünün Oluştur sekmesinden HTML sekmesine geçiş yaparsanız kodu orada da görebilirsiniz.

Bunun için;
  1. Blogger Kontrol Paneli
  2. Ayarlar
  3. Yayınlar ve Yorumlar
  4. Kayıt Şablonu –> Ekle
seçeneğine tıkladıktan sonra reklam kodunu kutucuğa yapıştırın ve sağ üst köşeden KAYDET seçeneği ile kaydedin. Bundan sonra bu kod Yeni Yayın eklerken otomatik olarak içeriklerinize eklenecektir.
blogger%2Bi%25C3%25A7erik%2Bi%25C3%25A7ine%2Badsense%2Breklam%2Bkodu%2Bekleme


Reklam kodunun pozisyonu ile ilgili ayarlamaları da yine html kodlar kullanarak yapabilirsiniz. 
Örneğin;
  •  Reklam kodunu yazı içinde ortalamak için;reklam kodunun başına <center> ve reklam kodunun sonuna </center> kodunu ekleyin.
  • Reklam kodunu alt satıra kaydırmak için kod başına <br> kod sonuna </br> ekleyin.
Buna benzer ihtiyaç duyduğunuz html kodlarını bularak reklamın pozisyonunu ayarlayabilirsiniz.

NOT: Normalde temayı html olarak düzenleyerek her yazının en alt veya en üstüne otomatik olarak bu reklam kodunu eklemeniz mümkün. Hem kod kalabalığı olmaz hem de olası reklam boyutu değişikliğinde bir tek kod değiştirmekle işi halledersiniz. Bu şekilde her içeriğe eklenmiş reklam kodlarınız olur. Bunu dikkate almanızı öneririm.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu