1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Blu TV Nasıl?


  İnternet üzerinden yayın yapan yeni nesil bir Televizyon ve yayıncılık sistemi olan blu tv hakkında merak ettikleriniz.
Öncelikle Blue değil Blu tv. Blu tv sadece internet üzerinden yayın yapan yeni nesil bir televizyon yayıncılığı sistemi olarak adlandırılabilir. 

Blu Tv İnternet Kotasını Harcıyor Mu?


Merak edilen konulardan biri de blu tv nin internet Kotasını harcayıp harcamadığı.  Blu tv nin diğer bildiğimiz sistemlerden farkı ise internet bağlantısı ile birlikte değil de mevcut internetiniz üzerinden kullanıla bilmesi. Bu da demek oluyor ki izlediğiniz içerik kadar internet kotanız eksilecek. Sadece ev interneti değil mobil cihazlardan izlediğiniz zamanda hattınızdaki internet paketiniz eksilecektir.

Blu Tv Ücreti Ne Kadar ?

Aylık10 tl gibi bir abonelik ücreti olan blu tv ilk 7 gün boyunca deneme amaçlı olarak ücretsiz. Fakat 7 günlük deneme sürümü için de üye olmak ve kredi kartı bilgilerini vermek gerekiyor.
Üye olurken internet üzerinden alışverişe açık gerçek bir kart ile üye olmanız gerekiyor. Sanal kart içinde limit olsa da kabul edilmiyor. 7 gün denemeden sonra aylık 10 TL. Taahhüt sistemi yok. Üyelik istediğiniz zaman iptal edilebiliyor.

Blu Tv ye Nasıl Üye Olunuyor ?

Blu tv ye internet üzerinden www.blutv.com
tr e posta adresi ve şifre belirledikten sonra internet alışverişine açık olan gerçek bir kredi kartı bilgilerini girerek üye olabilirsiniz. Üyelikte sanal kart kabul edilmiyor. Üyelik iptali de yine internet üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Blu Tv Uygulamaları Var Mı ?

Blu tv nin mobil cihazlar ve akıllı tv ler için uygulamaları mevcut. Örneğin Samsung tv lerin sahip olduğu tizen işletim sislemli tv lerin app marketinde bile mevcut. Uygulamayı indirdikten sonra tv de açıyoruz ve aktif etmek için tv ekranda çıkan kodu www.blutv.com.tr/aktivasyon adresine girerek yazıyoruz.

Blu Tv Yayın Kalitesi Nasıl ?

Yayın internet üzerinden yapıldığı için yayın kalitesi internet hızı ve izlediğiniz cihaza göre değişir. Ortalama 20 Mbit adsl internet hızı HD kalitesinde ve donmadan izlemek için yeterli.

Blu TV Yayın İçeriği Nasıl ?

Blu TV nin yayıncılıktaki en güçlü kozu sadece kendi bünyesinde yayınlanan Masum adlı dizi. Malum dizisi ile ilgili yazıyı okumak için tıklayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir