Nasıl Yapılır?

Digitürk IQ Portal Abonelik Sonrası Kullanmak

digiturk dt 9102 hd uydusuDigitürk iq veya internet bağlantısı özelliği olan cihazları abonelik sonrası sizde kalırsa Türksat uydu özelliğini açtırıp MOD tuşunu kullanarak hem Digitürk uydusu (eutelsat) hem de Türksat yayınlarını Digitürk uydu anteni ile izleyebilirsiniz. En azından eskiden öyleydi. Şuan bildiğim kadarı ile taahhüt sonrası cihazlar geri alınıyor vermezseniz de parası.
Neyse elinizde ben de olduğu gibi Digitürk IQ özelliği olan (kablo ile internete bağlanabilen) Digitürk DT 9102 HD cihaz varsa ve Digitürk aboneliğiniz halde bu cihazı Türksat yayınlarını izlemek ve Digitürk Portal aracılığıyla Youtube videolarını izlemek isterseniz nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

Digitürk DT 9102 HD Türksat Yayınlarını İzlemek


Bunu ben digiturk üyesi iken abone işlemini yapan bayiye yaptırmıştım. O dönemde abonelik sonunda cihaz siz de kalıyor ve Müşteri Hizmetlerini arayarak da açtıra biliyorduk. Ve kumandadaki mod tuşu ile 2 uydu arasında geçiş yapılıyordu. Abonelik sonrası da Türksat yayına açık olan Digitürk cihazı ile Türksat 4a uydusundaki yayınları izleyebilirsiniz. Elinizde eski abonelikten kalan Digitürk cihazi varsa önce müşteri hizmetlerini arayıp Türksat yayını alma özelliğini açtırmayı deneyin ama bunun için cihazın eutelsat uydusuna bağlı olması lâzım çünkü bildiğim kadarı ile bir yazılım yükleniyor. Onun için bir Digitürk bayisine gidip bu işlemi yaptırabilirsiniz. Normalde ücret almamaları gerekiyor ama isteyebilirler.

Digitürk DT 9102 HD Cihazı nı Abonelik Sonrası IQ Portal Özelliğini Kullanmak


Digitürk iq internet bağlantısı özelliği olan cihazı kart olmadan internete bağladığımızda “Bu servis sadece Digitürk Kartı Takılı İken Kullanılanilir” uyarısı veriyor.  Bu sorunu aşmak için de cihazın kart yerine herhangi bir çipi olan kart takmanız yeterli. (Ben çipli kredi kartı denedim oldu belki çipsiz kartla da olabilir denemek lâzım)


Ayrıca ” Digital kart ters takıldı, yerleşmedi veya yanlış bir kart takıldı” uyarısı.


Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu