İpucu

Digiturk Plus Harddisk Formatı

D%25C4%25B0G%25C4%25B0TURK HDD FORMAT DT
Digiturk Plus DT-PHI9100 cihazı için  (diğer cihazlarda da olabilir ) kendi kendine açılıp kapanma sorunu nedeniyle hızlı bir şekilde sadece Harddisk formatı atmak isterseniz bu yöntemi uygulayın. Harddisk format atarsanız yeniden kuruluma gerek yoktur ancak kayıtlı filmleriniz silinir. Kendi kendine kapanıp açılma sorunu da büyük ölçüde bu işlem sonrası düzeliyor. 
 


Harddisk format işlemi çok basit. Digiturk Plus Format kodunu kumandadan taşlamanız ve normal menu tuşları ile fabrika ayaralari menüsünden harddisk reset seçeneğini tıklamanız yeterli.


DT-PHI9100 Format İşlemi ve Kodu

 

1. “Menü” veya “OPS” düğmesine basın.

2. Ayarlar 》Bilgi ekranları 》Sabit disk Bilgileri seçeneklerine girin.


3 . Kumandadan 1649 tuşlarına basın.


4. Ekranda pin kodu isteyecek buraya da kendi pin kodunuzu değil yine 1649 yazın.


5. Burada bir menü aktif hale gelecektir. İngilizce olabilir.


6. Factory Reset veya Fabrika Ayarları seçenekleri altında HDD Reset veya HDD Format seçeneklerini Okey leyin.


İşlem Tamam


Digiturk Plus Kendi Kendine Sürekli Kapanıp Açılma


Digiturk Plus DT-PHI9100 Bazen kendin kendine sürekli açılıp kapanma arızası verebiliyor. Bu durum genel bir problem tahminen ısınma veya yukarıdaki gibi hdd dolma-takılma gibi sebeplerden meydana geliyor. Çünkü farkettiniz ise tv kapalı bile olsa cihazın harddiski sürekli çalışıyor bunun nedeni DVDigi özelliği nedeniyke cihazın sizin yaptığınız kayıtlar hariç içine uydudan film yüklemesi. Bu filmler duruma göre haftalık olarak yenileniyor bu nedenle siz kullanmasanız dahi cihaz elektriğe bağlı olduğu her an arkaplanda uydudan film indirip kaydediyor.

Bu filmleri menü tuşundan DVDigi menüsüne girerek görebilirsiniz, bazıları ücretli bazıları ücretsizdir bunları izlemek için internet bağlantısına gerek yok dediğim gibi Digiturk Plus DT-PHI9100 uydu üzerinden bu filmleri indiriyor.
Bu sebeple cihaz kapanıp açılma krizine girerse fişini çekip biraz soğumasını bekleyin ve sonra kullanmaya devam edin veya yukarıdaki format işlemini yapın.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu