İpucu

Diş Beyazlatma Kolay Teknikleri, Doğal Diş Beyazlatan Yöntemler

En Kolay Diş Beyazlatma Teknikleri.  Diş beyazlatma için eldeki malzemelerle evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal bitkisel karışımlar bulunmaktadır.

Evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Evde kullanabileceğiniz en sık kullanılan ve tavsiye edilen diş beyazlatma yöntemlerini derlemeye çalıştık . Ev yöntemleri ile anında diş beyazlatmak mümkün değildir ancak düzenli kullanım ile kalıcı ve sağlıklı beyazlatmak mümkündür.

Karbonat ile kolay diş beyazlatma

Karbonat ile kolay diş beyazlatma

Tarçın, Kabartma Tozu, Adaçayı Karışımı

Gerekli malzemeler:

Bir çay kaşığı öğütülmüş adaçayı,
bir çay kaşığı tarçın,
bir çay kaşığı karbonat,
bir diş fırçası, bir tabak ve bir çay kaşığı.

Hazırlanışı:
Önce 1 tatlı kaşığı adaçayı, 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 tatlı kaşığı karbonatı ekleyip güzelce karıştırıyoruz.

Kullanımı:
Hazırladığımız bu karışım ile dişlerimizi diş fırçası ile fırçalıyoruz. Dişlerimizi fırçaladıktan sonra ağzımızı su ile gargara yaparak temizliyoruz. Bu karışımı uygularken veya uyguladıktan sonra dişlerinizde ağrı veya sızı hissederseniz veya ağzınızda ağrı hissederseniz bir daha kullanmayınız.

Karışımı sürekli kullanırsanız dişlerinizin zamanla beyazladığını göreceksiniz. Sağlıklı, bembeyaz dişler için 2 hafta boyunca günde bir kez kullanabilirsiniz. Adaçayı veya tarçın dişlerinizin arasına sıkışabilir ama merak etmeyin, temizlemesi çok kolaydır ve ağzınızda hoş bir koku bırakır.

En sık kullanılan diş beyazlatıcı karbonat karışımını en az bir hafta düzenli kullanmazsanız etkilerini fark edemezsiniz.

Limonla Kolay diş beyazlatma yöntemi

Limonla Kolay diş beyazlatma yöntemi

Gerekli Malzemeler:
Yarım limon,
1 tatlı kaşığı karbonat,
1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
bir tatlı kaşığı ve bir tabak.

Hazırlanışı:
Önce yarım limonu sıkıp 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ekliyoruz. 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu ekleyin ve her şeyi birlikte karıştırın. Karışım, içerdiği karbonattan dolayı köpürebilir.

Kullanımı:
Bu karışım ile dişlerimizi diş fırçası ile fırçalıyoruz. Karışım diş etlerimize zarar verebileceğinden dişlerinizi fırçalarken diş etlerimize dokunmamaya dikkat edin.

Temizleme işleminin sonunda ağzımızı tekrar su ile çalkalayarak işlemi bitiriyoruz. İlk yöntemde olduğu gibi dişlerinizde ve diş etlerinizde ağrı hissederseniz hemen kullanmayı bırakın.

Bu uygulamayı en az bir hafta boyunca günde bir kez yaparak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Hassas dişler için uygun bir karışım değildir.

Sirke ile Kolay diş beyazlatma yöntemi

Sirke ile Kolay diş beyazlatma yöntemi

Malzemeler:
1 çay kaşığı karbonat,
bir tutam tuz ,
birkaç damla sirke

Hazırlanışı:
Dişlerinizi beyazlatmak için 1 çay kaşığı karbonatı bir tutam tuzla karıştırın ve birkaç damla sirke ekleyin.

Kullanımı:
Diş fırçanıza sürterek dişlerinizi fırçalayınız.

Kolay  Tuzlu Su Zeytin Yöntemi

Zeytinleri tuzlu suya koyun, bir süre bekletin ve ardından bu su ile gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa geçecektir.

Diş beyazlatma için Kolay  lazer yöntemi

18 yaşından büyükseniz dişlerinizde çatlak çatlak vs olmadığı ve kaplama ya da porselen diş kullanmadığınız sürece lazer yöntemini kullanabilirsiniz.

Dişe herhangi bir zararı yoktur. Ortalama yaşam süresi yaklaşık 2-3 yıldır. Sigara, çay ve kahve içeceğinize göre değişir. Doğal diş renginiz sarı ise istediğiniz beyazlığa kavuşamayabilirsiniz.

Kolay diş beyazlatma önerileri;

Diş beyazlatma işleminin başında doktor tavsiyesi ; Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak, elektrikli diş fırçası kullanmak ve misvak kullanmak.

Dişlerinizi temizlemek için metal veya yemek çubukları gibi dişe zarar veren maddeler kullanmayın. Yemekten sonra kürdanla karıştırmak yerine ağzınızı suyla çalkalayın.

Diş boşluklarınıza sürekli yiyecek artıkları sıkışıyorsa, yanınızda marketlerden alacağınız cep diş fırçaları bulundurmalısınız.

Havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal diş beyazlatıcılardır.

Kalıcı diş beyazlatmanın bir çözümü yoktur . Yediğimiz yiyecek ve içecekler sürekli olarak dişlerimizi lekeliyor.

Diş beyazlatma jeli ya da diş beyazlatma kalemi gibi ürünleri kullanırken dikkatli olun çünkü dişlerinizde oluşan hasar kalıcı olabilir.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu