Discord ID Nasıl Bulunur?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID bulma birçok kullanıcı tarafından büyük ölçüde merak ediliyor. Uygulama içinde ID bulmak için birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor. Bu adımları tamamlamak için ise yalnızca birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Sonrasında başarılı bir şekilde Discord uygulaması içinde kişisel kimliğinizi bulabilirsiniz.

Discord ID Bulma Aşamaları Nelerdir?

Discord ID bulma aşamaları kullanıcılar için son derece kolay ve pratik nitelikler taşıyor denilebilir. Bu aşama için ilk olarak uygulama üzerinde profil resminizin üstünde sağ tıklamanız gerekiyor. Ardından ise kimliği kopyala butonuna basmanız yeterli olur. Aynı zamanda bir mesajın ID’sini bulmak için de aynı şekilde mesajın üzerine sağ tıkladıktan sonra kimliği kopyala seçeneğine basabilirsiniz. Bu şekilde hem mesaj hem de kullanıcı kimliği panel içinde kolay bir şekilde bulunabilir.

Discord uygulamasında yer alan ID bulma seçeneği genellikle kullanıcıları ve mesajları birbirinden ayırmak için kullanılıyor. Aynı zamanda bu nitelik hangi kullanıcıların hangi sunucularda çalışmasına izin verildiğini görmeye de yarıyor. Ayrıca bazı durumlarda Discord müşteri temsilcileri de sorununuzu etkili bir şekilde çözmek için bu kimlik numaranızı isteyebilir. Bu ID numarası tüm kullanıcıların görebileceği bir şekilde açık olarak sergilenir. Bu numara bu nedenle gizli bir bilgi olarak sayılmaz. ID numaranızın başka bir kullanıcı tarafından öğrenildiğini görürseniz endişelenmenize gerek yoktur.

Mobil Cihazda Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID bulma işlemi mobil cihazlarda da son derece mümkün olur. Bunun için ilk olarak geliştirici özelliğini açmanız gerekiyor. Geliştirici özelliği ise uygulama içinde profil resminizi aşağı çektikten sonra görünüm butonuna basmanız sonucunda açılıyor. Bu işlemi tamamlayan kullanıcılar mobil cihazlarında kolay bir şekilde kimliklerini bulabiliyor. Bu ID numarasının olmasının uygulama açısından birkaç sebebi bulunuyor. Paneldeki adres URL bağlantısının yanında yer alan 18 basamaklı sayıların tümü kişinin ID numarası olarak ifade ediliyor.

Sık Sorulan Sorular

Dıiscord ID Ne Anlama Geliyor?

Discord ID numarası, Discord üzerinde etiket olarak da adlandırılır ve kullanıcıları birbirinden ayırt etmek amacı ile kullanılır. Bu sayede tüm kullanıcıların kullanıcı adı da birbirinden farklı olur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir