En İyi Yapay Zeka Çizim Sitesi Listesi (Ücretli ve Ücretsiz)
 1. Anasayfa
 2. Güncel

En İyi Yapay Zeka Çizim Sitesi Listesi (Ücretli ve Ücretsiz)

Son dönemde popülaritesini artıran yapay zeka teknolojisi, hayatın her alanında kullanılmaya başladı. Gündelik yaşantıda ihtiyaç duyulan bilgiler, metin yazımları, hesaplamalar, kod yazımları, fotoğraf düzenlemeleri, tasarımlar ve daha birçok alanda hayatımızı kolaylaştıran yapay zekanın çizim yapma konusunda da oldukça kaliteli araçları var. Biz de içeriğimizde ücretli ve ücretsiz olarak sunulan en iyi yapay zeka çizim sitesi listesini paylaşacak, bu sitelerin artı ve eksi yönleriyle birlikte nasıl kullanıldığına dair bir kılavuz oluşturacağız. 2024 yılında yapay zeka çizim sitesi olarak kullanılan en iyi araçları birlikte inceleyelim…

Yapay zeka ile çizim nasıl yapılır?

Yapay zeka çizim siteleri, programları ya da uygulamaları kullanıcılardan aldığı verileri içerisinde bulunan kütüphaneyi ve makine öğrenimini kullanarak görsele dönüştürür. Bunu yapmak için kullandığı en temel teknoloji makine öğrenimidir ancak güçlü grafik kartlarını ve milyonlarca veriden oluşan kütüphanelerini kullanırlar.

Yapay zeka ile çizim oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey, ne istediğinizi en iyi şekilde anlatmanız olacaktır. Prompt ismi verilen komutlarla yapay zekadan istediğiniz görüntüyü açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Zira yapay zeka algoritmaları milyarlarca görüntü / metin çifti üzerinde eğitilmiştir. Bu denli büyük bir veri tabanına sahip araçları kullanırken karmaşık metinlerin kullanılması, istediğiniz sonuca ulaşmanızı zorlaştırabilir. Bir çok yapay zeka destekli çizim sitesinin ücretli olduğu, bazılarının da kullanıcılara belirli limitler sunduğu düşünüldüğünde, zaten kısıtlı olan haklarınızı idareli kullanmanız gerekir.

Doğru promptu girdikten sonra yapay zeka sizin için çalışmaya ve istediğiniz görseli en iyi eşleşme ile oluşturmaya hazırlanır. Piyasada bunun için kullanılan iki tür model, yani kütüphane vardır; kararlı difüzyon (DALL- 2) ve üretken reklam ağları (GAN). Her iki model de mükemmele yakın görseller üretse de korku ya da bilim kurgu gibi çizimler için difüzyon modelleri daha kullanışlıdır. Yapay zeka çizim sitelerinin geneli hangi modeli kullandığını künye kısmında açıkça belirtir. Aynı modeli kullanan birden fazla site olduğu için siteler arasında değişen tek şey kullanıcı arayüzü olabilir. Biz bu rehberimizde kullanabileceğiniz en iyi yapay zeka çizim sitelerini ve detaylı özelliklerini sizin için sıralıyoruz.

İlgili bir diğer içerik: 2024’ün En İyi Fotoğraf Canlandırma Uygulamaları

En iyi yapay zeka çizim sitesi listesi (2024)

DALL·E 2
Bing Image Creator
DreamStudio (Stable Diffusion)

DALL·E 2

 • Platform: Web
 • Site adresi: https://openai.com/dall-e-2
 • Model: DALL·E 2
 • Fiyat: 115 kredi için 15 dolar

ChatGPT’nin yapımcısı olan ve dünyanın en büyük yapay zeka şirketleri arasında yer alan OpenAI, 2022 yılında DALL-E 2’yi piyasaya sürdü. Kısa sürede AI Art Generator kategorisinde zirveye tırmanan bu araç, oldukça sezgisel bir yapıya sahip ve saniyeler içerisinde kullanıcıdan aldığı verileri görsele dönüştürebiliyor. En iyi yapay zeka çizim sitesi diyince ilk sırada yer alan DALL-E 2, girilen promptla ilgili 4 farklı alternatif görsel üretiyor. DALL-E 2’yi kullanabilmek için 15 dolarlık kredi yüklenmesi gerekiyor. Yükleme sonrasında 115 adetlik bir limit tanımlanıyor. Yani 15 dolar karşılığında 115 kez aracı kullanabiliyor, her girdiğiniz promptta da 4 görsel ürettirebiliyorsunuz.

Bing Image Creator (Görüntü Oluşturucu)

 • Platform: Web
 • Site adresi: https://www.bing.com/images/create?FORM=GENILP
 • Model: DALL·E 3
 • Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz yapay zeka çizim sitesi arıyorsanız Bing Image Creator tam da aradığınız şey. DALL-E modelini kullanan ve kullanıcılardan herhangi bir ödeme talep etmeyen Bing Görüntü Oluşturucu, basit bir arayüze sahip. Oluşturmak istediğiniz görselle ilgili bilgiyi yazıp görüntü oluşturucuyu çalıştırdığınızda saniyeler içerisinde  harika sonuçlar çıkartır. Microsoft ve OpenAI ortaklığının bir ürünü olan bu araç, DALL-E 3’te yer alan kütüphaneyi ve makine öğrenimini kullanır. DALL-E alternatifi olarak kullanılabilen Bing Image Creator, DALL-E’nin aksine daha yüzeysel bir görüntüye sahip ve stilleri DALL-E 2 ve 3’ten biraz daha farklı.

DreamStudio (Stable Diffusion)

DreamStudio arayüzü
DreamStudio arayüzü
 • Platform: Web
 • Site adresi: https://dreamstudio.ai/
 • Model: Stable Diffusion
 • Fiyat: İlk üyelikte ücretsiz 25 kredi, ardından 10 dolara karşılık 1.000 kredi

Stable AI tarafından geliştirilen DreamStudio, oldukça gelişmiş özelliklere ve geniş kütüphaneye sahip bir yapay zeka destekli çizim sitesi. Sitede hem metni görüntüye çevirme işlemini, hem de yüklenen görseli farklı varyasonlara çevirme işlemini yapabiliyorsunuz. Yaklaşık 40 kez deneyimleme şansı sunan ücretsiz 25 kredi de siteyi cazip kılan yönlerinden. Site arayüzünde 3D model, sanat, sinemagrafik gibi stilleri seçebileceğiniz bir alan, prompt girebileceğiniz bir metin kutusu, isteğe bağlı görsel yükleyebileceğiniz bir alan, oluşturulacak görselin boyutlarını seçtiğiniz bir alan ve girilen bilgilerle kaç farklı çizim oluşturulmasını girebileceğiniz bir alan bulunuyor. Tüm bu girdileri ekledikten sonra Dream butonuna tıkladığınızda yüksek pikselde kaliteli fotoğraflar ortaya çıkıyor.

25 kredilik denemeyi tamamladıktan sonra siteyi kullanmaya devam etmek isterseniz 10 dolarlık paketi satın almanız gerekiyor. Site 10 dolarlık yükleme karşılığında hesabınıza 1.000 kredi tanımlıyor. Bu kredi ile 1.200 civarında görsel oluşturabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir