1. Anasayfa
  2. İpucu

Esra ve Aykut Oğut Kimdir?


Aykut ve Esra Oğut Türk kökenli Amerika da yaşayan zaman zaman Türkiye ye de gelen hayat arkadaşıdır.


“Evrenden Torpilim Var” kitabı ile Kişisel Gelişim alanında adını duyuran Aykut Oğut bu alanda eşi ile birlikte çalışmaktadır. Yoga – Meditasyon branşları ile Esra ilgilenmektedir. Çiftin yine Amerika dan yönettikleri ayratown.com ya da ayrasehri.com adında bir web siteleri vardır ve bu site üzerinden gerek kendi Kişisel Gelişim Programlarına uygun olarak videolu, sesli vb. ücretli etkinliklikleri üyelerine sunmaktadırlar. 

Evrenden Torpilim Var” kitabında GOD (Gülümse Odaklan Değiştir) tekniğinden bahseden Aykut bu tekniklerle kendi hayat yolculuğunda elde ettiği değişimlerinden ve yine Esra ile birlikte ilerlemelerinden bahseder. 

Ara sıra Türkiye ye geldiklerinde çeşitli programlara ve workshop’lara çıkarlar.

Aykut ve Esra genel olarak neşeli, uyumlu ve birlikte çalışan ender çiftlerdendir. Eşlere araba sürme dersi verme stresinin bile ağır travmalara yol açtığı bir toplumdan çıkan birileri olarak bu yeteneklerini taktir etmemek elde değil.Oyunculuk Geçmişi ile Aykut Oğut

Amerika ya taşınmadan önce Tiyatro ve Oyunculukla ilgilenen Aykut Oğut (Oyuncu Bilgi Sayfası İçin Tıklayınız) sanırım Avrupalı adlı Cem Davran‘ ın filminde oynadığı bir rol de (Kambur) vardı. Çeşitli platformlarda kendi anlattıklarından yola çıkarak Amerika ya gidip orada farklı işlerde tutunmaya kalmaya çalışırken (ki dibe vurduğu içip sızıp harleme düşüp dayak yemekten bi gözünü bile kaybetmiş) tanıştığı hocası sayesinde önce kendi hayatında uyguladığı değişimleri giriş yaptığı Kişisel Gelişim sektörü ile diğer insanlara da aktararak bu alanda kariyerine devam etmektedir. Bunun yanında seslendirme çalışmaları da vardır. Türkiye’de reklam ve filmlerde seslendirme yapmıştır.


Aykut Oğut Kitapları (Yazar Olarak Aykut Oğut)

Şahsen ETV kitabını okumuştum, yazı dili bizim gibi okumanın O sundaki kişiler için gayet başarılı ve samimi geldi. Okumanızı tavsiye ederim.
Daha sonra çıkan kitaplarından okumak kısmet olmadı. Sırada bekliyorlar. Aykut’ un bu zamana kadar çıkan kitapları ise şunlar;

  1. Evrenden Torpilim Var
  2. Keşke Kadın Olsam
  3. Bu Egoları Şişirsek De Mi Daklasak?
kitapların E-Kitap ya da E-pub versiyonları da kendi sitelerinde ve diğer kitap satış sitelerinde mevcut. 

Aykut Oğut Kişisel Geliştirme Tekniği Nasıl?

Benim kendisilerini takip ettiğim kadarıyla anladığım temel olarak EGO nun aslında BEN anlamına geldiği ve Evrim teorisine de dayanarak (aslında bu konuya girmiyor ama mantıken) EGO nun temel görevinin bizim güvende sağlamak olduğu ve bu nedenle kendi çıkarımları nedeniyle veya bizim ona bakış açımız sebebi ile bizi engelleyebileceği şeklinde bir yaklaşım sergiliyor. Benimsediği ve anlattığı bu öğretiye göre EGO nun mücadele edilesi bir şeytan değil aslında içimizdeki çocuk olduğunu dile getiriyor. Bu temelden yola çıkarak GDO tekniği ile aslında sadece EGO muz ile değil EVREN ile de barışıp Çekim Yasası Çanağını uydusuna ayarlayıp yayını almaya başlayarak hayatımızda değişiklikler yapabileceğimizi, mutlu – coşgulu- bolluk ve bereketli olunabileceğini paylaşıyor.
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir