Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir unsur olarak karşımıza çıkar. Facebook üzerinden hesap dondurma ve hesap silme işlemleri arasında birtakım farklar bulunur. Bu iki kavram arasındaki farkları analiz ederek seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Aşamaları Nelerdir?

Facebook uygulaması yalnızca kullanıcılarına özel olacak bir şekilde hesaplarını geçici olarak silme hizmeti sunar. Facebook hesap dondurma aşamaları kullanıcılar açısından son derece basit niteliklere sahiptir. Yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak bu işlemi siz de rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Facebook hesabınızı dondurmak için yapılması gerekenler şöyle söylenebilir;

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • İkinci adım olarak menü bölümünden Ayarlar ve Gizlilik bölümüne geçiş yapın.
  • Hesap bilgileri butonuna tıklayın.
  • Hesap Sahipliği ve Kontrol kısmına geçin.
  • Hesabınızı dondurma işlemini eksiksiz olarak tamamlayın.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra siz de kolay bir şekilde hesap dondurma işlemini sonlandırabilirsiniz. Hesap dondurma işlemi kullanıcılara birçok konuda kolaylık ve fayda sağlar. Kullanıcılar bir süre hesaplarını kullanmak istemediği taktirde bu işlemden pratik bir şekilde yararlanabilir.

Bu hizmet Facebook kullanıcılarına özel olarak sunulur. Tüm kullanıcıların bu hizmetten dilediği gibi yararlanma hakkı mevcuttur. Hesabınızı dondurduğunuzda profilinizi görebilecek tek kişi kendiniz olursunuz. Facebook özelinde hesap dondurma işlemi görüldüğü üzere birçok farklı özelliği bünyesinde barındırır.

Facebook Hesabı Dondurulunca Ne Olur?

Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde hesabınız siz tekrar aktive edene kadar kapalı kalır. Aynı zamanda dondurulmuş bir hesabınız var ise diğer kullanıcılar adınızı arattığında hesabınıza dair bir iz bulamaz. Bu özelliğin yanı sıra hesabınızın aktif olduğu zamanlarda attığınız mesajlar silinmeden durur.

Kullanıcılar hesap dondurma işlemini tamamen kendi istekleri doğrultusunda gerçekleştirir. Hesabınızı tekrar kullanmak istediğiniz zaman Facebook uygulamasına giriş yaparak ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Eğer hesabınızı kalıcı olarak kaldırmak istiyorsanız ise Facebook uygulamasının sunduğu hesap silme özelliğini de istekleriniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Hesap silme işleminin herhangi bir geri dönüş imkanı mevcut değildir.

Sık Sorulan Sorular

Facebook Hesabı Geçici Olarak Dondurulabilir Mi?

Facebook hesabınızı geçici bir şekilde ve tekrar açmak üzere dondurma imkanınız bulunur.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir