Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebook işletme doğrulaması yapmak oldukça pratik özelliklere sahiptir. Bu doğrulama seçeneğinin işletme hesapları açısından son derece önemli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hesabınızı doğrulamak için sizden istenen bilgiler kısmını tamamlamanız ve işlemi başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekir.

Facebook’da İşletme Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Facebook uygulaması üzerinde işletme hesabını doğrulamak yalnızca birkaç dakikanızı alan bir işlem olarak bilinir. Bu doğrulama işlemi için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekir. İkinci adım olarak ara yüzde yer alan Güvenlik Merkezi kısmına geçiş yapmalısınız. Doğrulamayı başlat butonuna tıkladıktan sonra işletmeniz ile ilgili bilgileri girmeniz talep edilir. Bu bilgiler işletme adınız, adresiniz, telefon numaranız ve internet siteniz gibi seçenekleri içerir. Tüm bilgileri de onayladıktan sonra işleminizi sonlandırarak doğrulanmış hesabınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Facebook işletme doğrulaması yapılan işletme hesapları her daim müşterilerinize ve sizi takip eden insanlara büyük ölçüde güven verir. Bu nedenle her işletme hesabının bu işlemi gerçekleştirmesi son derece önemli nitelikler taşır. Müşterilerinize güven vermenin yanı sıra daha önce sunduğunuz tüm hizmetleri de kolay bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Avantajları Nelerdir?

Facebook işletme hesabı birçok noktada avantajları ile ön plana çıkar. İşletme hesabına geçiş yapmanız sizi ilk olarak kişisel hesaplardan ayırır. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar sizin bireysel bir hesap değil, bir işletme hesabı olduğunu ve belirli bir hizmet sunduğunu kolay bir şekilde anlayabilir. İşletme hesabına geçiş yaptıktan sonra profilinizin görünümüne de özen göstermeniz gerekir.

Facebook işletme doğrulaması yapan hesaplar sayfaları üzerinden dilediği gibi reklam verebilir ve diğer hizmet sayfaları arasında ön plana çıkabilir. Bu sayede bünyelerine daha fazla müşteri çekerek büyük bir ölçüde kazanç sağlayabilir. Aynı zamanda bu reklamlar son derece fırsatlı opsiyonlara sahiptir. Sayfanız üzerinden verdiğiniz reklamlar hesaplarınızın büyümesine yardımcı olur. Reklamlar sonucu size dönüş sağlayan potansiyel müşteriler ile kaliteli ve profesyonel bir şekilde mesajlaşmanız oldukça önem taşır.

Sık Sorulan Sorular

Facebook İşletme Hesabı Ücretli Midir?

Facebook uygulaması üzerinden işletme hesabına geçiş yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir