Facebook SMS Güncellemeleri Kapatma
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook SMS Güncellemeleri Kapatma

Facebook SMS güncellemeleri kapatma birçok uygulama kullanıcısı tarafından merak ediliyor. SMS güncellemesi uygulamanın etkin kullanımı için son derece önemli nitelikler taşıyor. Ancak bazı kullanıcılar bu güncellemeleri almak istemeyebilir. Bunun için yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tamamlamanız gereken adımlar mevcuttur.

Facebook SMS Bildirimleri Nedir?

Facebook SMS bildirimleri, kullanıcılara doğrudan mesajlar, yorumlar, etiketler, durum güncellemeleri veya profil değişiklikleri hakkında bilgi vermek için gönderilen kısa mesajlar olarak ifade edilebilir. Kullanıcılar aynı zamanda tarayıcı veya e-posta bildirimleri almayı da seçebilirler. Bu bildirimleri almayı etkin hale getirdiğinizde isterseniz sadece hesabınız hakkında ya da önerilenler olarak bildirim alabilirsiniz.

Yalnızca hesap bildirimi almayı seçtiğinizde Facebook size Facebook hesap değişiklikleriniz, gizliliğiniz, giriş denemeleriniz ve şifre değişiklikleriniz hakkında kısa mesajlar gönderir. Önerilenleri seçtiğinizde ise Facebook ilginizi çekeceğini düşündüğü kısa mesajlar gönderir. Bunlar, Facebook hesabınızda yapılan yukarıdaki değişikliklerin yanı sıra gönderileriniz ve etiketlerinizdeki yorumları da içerir. Bu seçenek, alacağınız SMS mesajı türlerini manuel olarak seçmenize olanak tanır. Bu seçeneği kullanarak daha fazla kısa mesaj almayı bekleyebilirsiniz.

Facebook SMS Güncellemesi Alma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook, herhangi bir küçük işletme sahibi için güçlü bir sosyal ağ aracı niteliği taşır. Facebook sayfanız aracılığıyla müşterilerinizle doğrudan etkileşime girebilirsiniz ve onlar da sizinle etkileşime geçerek işletmenizle ilgili her şey hakkında Facebook sayfanıza mesaj bırakabilirler. Cep telefonunuzu Facebook ile ayarlamak, birisi Facebook sayfanıza her yorum bıraktığında telefonunuza SMS mesajları almanıza olanak tanır. Bu, sayfanız ve müşterilerinizle ilgili güncel bilgilere sahip olmanıza yardımcı olur. Artık SMS güncellemeleri almak istemiyorsanız, Facebook’un bu güncellemeleri gönderme iznini silebilirsiniz ancak bunu Facebook web sitesinden yapmanız gerekir.

Facebook SMS güncellemeleri kapatma işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak Facebook hesabınızda oturum açmanız gerekir.
  • Ayarlar kısmına geçiş yapın ve hesap ayarları butonuna tıklayın.
  • Ekranın sol tarafında yer alan mobil sekmesine basın.
  • SMS güncellemesi almayı iptal etmek için kapalı butonunu seçin.

Bu adımları tamamlayarak Facebook’tan gelen SMS güncellemelerini kapatabilirsiniz. Bu işlem için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olur.

Sık Sorulan Sorular

Facebook SMS Güncellemeleri Ücretli Mi?

Facebook uygulaması bu hizmet için herhangi bir ücret almaz.

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir