Feedback Required Nasıl Düzeltilir?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Feedback Required Nasıl Düzeltilir?

Feedback required hatası belirli zamanlarda kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Instagram bu hatayı kullanıcılarına belirli güvenlik önlemleri almak için veriyor.

Feedback Required Hatası Çözme Aşamaları

Instagram kullanırken, özellikle birden fazla hesabı yönetirken veya otomasyon kullanırken bu hatayı önlemek, kesintisiz aktivite için çok önemli nitelikler taşıyor. Bu hata genellikle Instagram’ın hesabınızda olağandışı bir etkinlik tespit ettiği ve sizin bir bot olabileceğinizi düşündüğü anlamına gelir. Bunun için için şunları yapabilirsiniz;

  • Etkileşim Modelleri: Otomasyon araçlarınız ortalama bir Instagram kullanıcısının davranışını taklit etmelidir. Örneğin gerçek bir kullanıcı bir dakika içinde yüzlerce gönderiyi beğenmez. Botunuzu, doğal görünen duraklamalarla aralıklı olarak beğeni, yorum ve takip gerçekleştirecek şekilde ayarlamalısınız.
  • Otomasyon Sesini Ayarlayın: Botunuzun gerçekleştirdiği eylem sayısına gerçekçi sınırlar koyun. Tipik bir kullanıcı günde 20-30 gönderiyi beğeniyorsa, Instagram’ın spam filtrelerinin tetiklenmesini önlemek için botunuzu bu aralıkta yapılandırabilirsiniz.
  • Zamanlama: Bir kullanıcı Instagram’da genellikle tek bir saat yerine gün boyunca vakit geçiriyorsa botunuzun da aynısını yapması gerekir.
  • Seçici Etkileşim: Seçici etkileşim, Instagram otomasyonunun anahtarıdır ve bu tıpkı bir kişinin yapacağı gibi, botunuza içeriği akıllıca seçmeyi ve eylemlerini çeşitlendirmeyi öğretmek anlamına gelir.

Bu işlemleri yerine getirerek uygulamanın verdiği Feedback required hatası durumundan büyük ölçüde kaçınabilirsiniz.

Neden Feedback Required Hatası Meydana Gelir?

Eğer kişisel hesabınızın yanı sıra sahte bir hesabınız ya da birkaç tane işletme hesabınız varsa bu hata ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Instagram sizin etkileşimlerinizi ve hareketlerini gözlemleyerek bazı durumlarda bunlara kısıtlama koymak isteyebilir. Durum böyle olunca ise uygulama içinde dilediğiniz eylemi gerçekleştiremezsiniz. Hesabınızın kısıtlandığına dair işaretler fark ederseniz otomasyon konusunda frene basmanın zamanı gelmiş denilebilir. Otomatik etkinliklerinizi azaltın veya duraklatın ve manuel olarak etkileşim kurmaya başlayın. Gönderileri beğenin ve onlara yorum yapın, yeni hesapları takip edin ve gerçek sohbetlere katılın. İnsanların yönlendirdiği etkinliğe geri dönüş, Instagram’ın hesabınıza bakışını sıfırlamanıza yardımcı olabilir.

Sık Sorulan Sorular

Feedback Required Hatası İçin Neler Yapılabilir?

Eğer Feedback Required hatası size doğal yollar ile geldiyse ilk olarak veri önbelleğini temizlemeli ya da ağ türünü değiştirmelisiniz. Sonrasında uygulama etkinliklerinizi azaltabilir ya da uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir