Mobil

2023’ün En İyi Fotoğraf Canlandırma Uygulamaları

Fotoğraf canlandırma

Yapay zekâ teknolojisinin hızlı gelişimi oldukça işlevsel özellikler sunuyor. Fotoğraf ve video düzenleme araçları da bu yeni özelliklerin yer aldığı alanlar arasında. Bu içeriğimize konu olan yapay zekâ geliştirmesi ise fotoğraf canlandırma uygulamaları. Bu uygulamalardan yararlanarak eski fotoğraflarınız üzerinde düzenlemeler yaparak görsel olarak daha iyi bir görünüme kavuşturabilir, dilerseniz hareket efektleri ekleyerek onları canlandırabilirsiniz. Örneğin siyah beyaz renklere sahip eski bir fotoğrafı bir fotoğraf canlandırma uygulaması aracılığıyla oldukça kısa bir sürede renklendirebilir, durağan bir fotoğrafa hareket efekti ekleyebilir ve istediğiniz dosya formatında çıktı alabilirsiniz.

Fotoğraf canlandırma uygulaması nedir, ne işe yarar?

Fotoğraflar hayatımızda biriktirdiğimiz anıları ölümsüzleştirmek için harika bir araç. Bazen bu fotoğraflarımız için çeşitli düzenlemelere ihtiyaç duyabiliyoruz. En çok kullanılan fotoğraf düzenleme araçlarından biri de sabit resmi hareketlendirme için kullanılan fotoğraf canlandırma uygulamaları. Bu uygulamalar, geçtiğimiz yıl sosyal medyada ortaya çıkan eski fotoğrafları hareketlendirme akımı ile trend haline geldi.

Fotoğraf canlandırma uygulaması, kullanıcıların fotoğrafları canlandırması ya da bunları animasyonlu GIF’lere, videolara dönüştürmesi için kullanılır. Bu uygulamalar sayesinde durağan görüntülere hareketlilik sağlanır. Fotoğraflara derinlik ve boyutluluk katmak için gelişmiş animasyon tekniklerinden yararlanılır. Böylece hareket ediyormuş gibi görünmeleri sağlanabilir. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar animasyonlarına yazı, çıkartma ya da müzik ekleyebilir. Fotoğrafları daha ilgi çekici ve eğlenceli hale getirebilir.

En iyi 3 fotoğraf canlandırma uygulaması [2023]

iOS, Android, HarmonyOS işletim sistemlerinde kullanılabilen ve fotoğraf canlandırma efekti sunan en iyi ücretli ve ücretsiz uygulamaları içeriğimizde derledik. En iyi fotoğraf canlandırma programı hangisi? Hadi birlikte inceleyelim…

MyHeritage Deep Nostalgia

Deep Nostalgia, fotoğraf canlandırma programları ve uygulamaları arasında en popüler yapım olarak öne çıkıyor. MyHeritage isimli şirket tarafından geliştirilen Deep Nostalgia uygulamasında gelişmiş özellikler yer alırken mobil uygulamaya ihtiyaç duymadan; direkt internet sitesi üzerinden de bazı basit özellikler de kullanılabiliyor. Görüntüleri işlemek için işlevsel bir yapay zekâ algoritmasına sahip olan bu aracı kullanarak fotoğraflarınıza renk katıp hareket kazandırabilmenin yanı sıra soy ağacı oluşturma ve etnik köken tahmini gibi ekstra özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza hayat katabileceğiniz bu aracı internet sitesi üzerinden ücretsiz üyelik oluşturarak kullanabilirsiniz. Mobil uygulamayı yüklediğinizde ise ücretsiz kullanım sınırlı. Belirli bir sürelik kullanımdan sonra size sunulan planlardan birini satın alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Deep Nostalgia internet sitesi: https://www.myheritage.com.tr/deep-nostalgia
  • Deep Nostalgia iOS indirme linki: https://apps.apple.com/tr/app/myheritage/id477971748?l=tr
  • Deep Nostalgia Android indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.myheritage.mobile&hl=tr&gl=US

Motionleap by Lightricks

Lightricks tarafından geliştirilen Motionleap, sunduğu yüzlerce farklı efekt ve filtre ile en iyi fotoğraf canlandırma uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama aracılığı ile fotoğraflarınıza yağmur, bulut gibi efektler ekleyebilir, fotoğrafın belli bir kısmına hareket katabilir, efektlerle farklılık kazandırabilir ve oluşturduğunuz dosyaları animasyon ve 3 boyutlu video olarak dışa aktarabilirsiniz. Google Play Store ya da App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamayı kullanmak ücretsiz. Ancak bazı gelişmiş efektler için pro sürümü satın almak gerekiyor.

  • Motionleap iOS indirme linki: https://apps.apple.com/us/app/motionleap-by-lightricks/id1381206010
  • Motionleap Android indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightricks.pixaloop&hl=tr&gl=US

StoryZ Photo Motion

StoryZ, fotoğraf hareketlendirme uygulaması niteliğinin yanında birçok farklı fotoğraf düzenleme özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Fotoğraflarınız üzerinde düzenlemeler yapmanıza, filtreler, yazılar ve sesler eklemenize olanak sağlayan uygulama, yapay zeka algoritması sayesinde fotoğraflarınızı animasyon ve videolara dönüştürme konusunda da oldukça işlevsel. Ayrıca tüm sosyal medya platformlarıyla da entegre çalışıyor. Hem farklı özellikleriyle hem de kolay kullanımı ile StoryZ Photo Motion, en iyi ücretsiz fotoğraf canlandırma uygulaması olarak listemizde yer alıyor.

  • StoryZ iOS indirme linki: https://apps.apple.com/tr/app/storyz-photo-motion/id1370761595
  • StoryZ Android indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightx.storyz&hl=en_US

Telefonunuzdan piyano çalmayı öğrenmek ister misiniz? Android Piyano Nota Öğrenme Uygulamaları başlıklı yazımızı inceleyerek hemen başlayabilirsiniz!

MyHeritage Deep Nostalgia ücretli mi?

Deep Nostalgia’yı telefonunuza uygulama yükleyerek ya da MyHeritage internet sitesi üzerinden kullanabilirsiniz. İnternet sitesindeki araç daha kısıtlı özelliklere sahip olmakla beraber ücretsizdir. Mobil uygulama ise belli bir kullanıma kadar ücretsiz, sonrasında ise ücretli üyeliğe sahiptir.

Eski fotoğrafı hareketlendirme nasıl yapılır?

Eski fotoğraflarınıza hareket efekti katmak için Deep Nostalgia, Motionleap ve StoryZ gibi fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu