Galaxy S23 Uydu Bağlantısı Desteği ile Gelebilir
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Galaxy S23 Uydu Bağlantısı Desteği ile Gelebilir

 

S23 uydu telefonu özelliği 


ETNews adlı sitenin haberine göre Samsung Galaxy S23 modeli uydu bağlantısı özelliği ile gelebilir.

Sızıntı haberlerine göre s23 uydu telefonu özelliği ile ilgili Samsung firmasının iridyum adlı global uydu bağlantısı hizmetleri sunan bir firma ile görüştüğü iddia ediliyor. Samsung s23 uydu telefonu bağlantı özelliğini yeni modelin içine koyacağı ek bir antenle sağlayacak. 

Fonksiyonel bir uydu telefonu özelliği olarak değil ancak acil durumlarda, mobil şebekeye erişilemeyen durumlarda sms ve düşük boyutlarda data bağlantısı yapabilecek bir acil durum özelliği olarak konulması planlandığı iddia ediliyor. Bu sayede Samsung galaxy s23 ile kapsama alanları dışında yaşanacak acil durumlarda konum bilgisi ve acil durum çağrı kodu ilgili birimlere iletilecek.


Uydu Bağlantısı Özelliği Nedir?

Bilmeyenlenler için hatırlatmak gerekirse uydu bağlantısı, mobil operatörlerin çekmediği yerlerde uydular üzerinden bağlantı kurarak haberleşmeyi sağlıyor. Bunun için özel uydu telefonları da mevcut.

Uydu Telefonu Özelliği Olan Android Telefon

Sızıntı haberi doğru çıkarsa Samsung s23 modeli uydu bağlantısı özelliği olan bir android telefon olarak piyasaya çıkacak. 

iridium uydu firması 

Iridium firması kendi sitelerinde belirtildiği üzere; dünyanın her yerinde ses ve data erişimi-iletişimi sağlayan global bir uydu bağlantıları firmasıdır. 


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir