Gizli Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır, Gizli Numara Engelleme
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Gizli Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır, Gizli Numara Engelleme

Gizli numara engelleme çoğu durumda bilinmeyen numaraların engellenmesi için büyük yarar sağlamaktadır. Eğer bilinmeyen numaralar tarafından aranmak istemiyorsanız gizli numaraya kapatma işlemi ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Gizli Numara Nedir?

Gizli numara ya da bilinmeyen numara çeşitli kodların girilerek arama yapıldığı esnada arayan kişinin numarasının gizlenmesidir. Bu numaralar hiçbir şekilde görünmezler ve daha sonra arama yapılmak istendiğinde de numara bilinmediği için arama yapmak mümkün olmamaktadır. Bu yüzden gizli numaralardan yapılan arama pek çok kişinin rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Bu sebepten ötürü farklı operatörlere göre bilinmeyen numara engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli numara engelleme yapmak için arama ekranını açın, ardından arama ekranına *253# tuşlayın. Numarayı girdikten sonra arama yapın. Arama tuşuna bastıktan sonra talebiniz işleme alınacak ve Turkcell faturalı ya da faturasız hatlarınız için artık bilinmeyen numaralardan aramalar yapılmayacaktır.

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone gizli numara engelleme işlemi yapmak için diğer operatörlerden biraz daha farklı yöntemler denemeniz gerekmektedir. Bu bakımdan mesaj göndermeniz gerekmektedir.

  • Telefonunuzdan mesajlar bölümüne gelin ve yeni mesaj oluşturma ekranına girin. Buraya büyük harfler ile şu şekilde GIZLI KAPAT yazın, Türkçe karakter (İ) kullanmamaya dikkat edin.
  • Mesaj ekranına yazdıktan sonra mesajı 7046’ya gönderin. Mesaj ücretsiz olarak gönderilecektir.
  • SMS gönderimi sonrasında bilgilendirme mesajı gelecektir ve artık numaranız bilinmeyen numaralara engellenmiş olacaktır.
  • Eğer bunu kaldırmak isterseniz yani bilinmeyen numaralardan çağrı ve arama almak isterseniz yine telefonunuzun mesaj bölümüne gelin ve büyük harfler ile şu şekilde GIZLI AC yazın, bu durumda da Türkçe harfler kullanmamaya (Ç) dikkat edin. Daha sonra mesajı 7046’ya gönderin. Mesaj gönderimi sonrasında bilinmeyen numaralardan arama alabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom gizli numara engelle için arama ekranına gelerek *100# tuşlaması yapın ve ardından arama butonuna basın. İşleminiz kısa sürede sonuçlanacak ve hattınız gizli numaralara engelleme işlemine tanımlanacaktır. Aynı şekilde işlemi Türk Telekom online işlemler menüsünden de yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Gizli numaraya kapatılan numara arandığında ne olur?

Meşgul çalabilir veya aradığınız kişi gizli numara kabul etmemektedir uyarısı verilebilir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir