1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Google Eaerh Web Tarayıcı Sürümü Yayına Başladı


Google Earth Web Sürümü

Bilgisayar ve mobil cihazlara uygulama – program yükleyerek kullandığımız Google Earth uygulaması artık web tarayıcısı üzerinden de kullanım hizmetine sunuldu.https://earth.google.com/web/   adresinden yayınlanmaya başlanan earth’ü mevcut programlar üzerinden de kullanmaya devam edebilirsiniz.


https://www.google.com/moon/   adresinden ise Google Earth Ay yüzeyi görüntüleyicisine ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com/mars/ adresi de mars severler için

Geçtiğimiz dönemde Google firması Google Earth Pro’yu da ücretsiz hale getirmişti. Şuan Google Earth web sürümünde herhangi bir ayrım yok. Görünen o ki ilerleyen zamanlarda Google Earth program desteklerini kaldıracak ve sadece web üzerinden hizmet vermeye devam edecek gibi.

Genel olarak Google Earth Web sürümüne baktığımızda daha çok sanal bir keşif ve gezi turu havasında dizayn ettiği göze çarpıyor. Hala denemeyen varsa Google Earth üzerinden de dünyanın keşfedilmemiş bir çok yerine sanal bir seyehat gerçekleştirebileceklerini hatırlatmak isterim.

Bu amaçla Google Haritalar da bulunan Sokak Görünümü özelliğini de sizlere tavsiye edebilirim. Zaman zaman dilediğiniz bir şehirde yaya olarak şehir turu yapabilirsiniz.

Web Sürümünde Google Earth Katman Seçme Stilleri Kullanıma Devam Ediyor

Fakat web sürümünde masaüstü programındaki gibi gelişmiş kullanım özelliklerini şuana kadar ben göremedim. Google Earth web sürümünde şimdilik Bir kaç “Harita Stili” özelliği sunulmuş. Harita stillerinden ise Temiz, keşif ve herşey dahil seçenekleri ile dünya üzerinde görmek istediğimiz katmanları seçebiliyoruz.

Bunlara ek olarak harita sitillerinde bulunan “özel” seçeneğinde görmek istediğimiz katmanları manuel olarak seçebiliyoruz.

Google Earth Web Sürümü Özel Harita Katmanları Stili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir