Google Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir? – Aramaları Kapatma
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Google Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir? – Aramaları Kapatma

Google Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir? – Aramaları Kapatma

Google trend olan aramalar kapatma araştırmasının birçok kullanıcı tarafından yapıldığı görülüyor. Bu işlemi açma ya da kapatma aşamasını dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Google bu özelliği kullanmanız için ise sizden herhangi bir ücret talep etmez. Bu özelliği kapatmak istiyorsanız yalnızca  birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Google Trend Arama Nedir?

Google Trendler, belirli bir süre içinde kaç aramanın yapıldığını belirlemek için Google web aramalarının bir örneğini analiz eder. Google Trendler, gerçek zamanlı verileri kullanarak Google arama terimlerinin popülerliğini analiz eden ücretsiz bir araç olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Kullanıcılara zamandan, mevsimden ve konumdan etkilenerek insanların ne aradığını gösterir. Google Trendler’i kullanarak, insanların Google’da ne aradığını ve bu aramaların zaman içinde, mevsime ve coğrafi konuma göre nasıl değiştiğini görebilir, böylece müşterilerinizin çevrimiçi olarak ne araştırdığına ilişkin alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Aynı zamanda sizin arattığınız sonuca yakın sonuçları da görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde Google arama motorunda popüler olan arama sonuçları listelenir. Google trend olan aramalar kapatma işlemi tüm bu özellikleri ve müşterileriniz hakkında bilgi almanızı engeller.

Google Trend Arama Kapatma Aşamaları Nelerdir?

Cihazınızda bu özelliği açmak gibi kapatmak da son derece basit ve pratik özellikler taşır. Yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak bu özelliği siz de kapatabilirsiniz. İlk adım olarak öncelikle kullandığınız tarayıcıyı açarak Google adresine gitmeniz gerekiyor. Sonrasında sağ alt köşede yer alan ayarlar sekmesine gitmelisiniz. Ardından menü bölümünde arama ayarlarına geçiş yapın ve popüler aramaları gösterme butonuna tıklayın. Bu butona bastıktan sonra işleminiz tamamlanıyor. Bu aşamaları tamamladıktan sonra Google tarafından herhangi bir popüler arama önerisi almazsınız. Tüm Android ve IOS sürüme sahip cihazlar için bu aşamalar gerçekleştirilebilir.

Google trend olan aramalar kapatma işlemi için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Birkaç basit aşamayı tamamlayarak bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu özelliğin kapalı olması size diğer insanların yaptığı popüler aramayı göstermeyi bırakır. Böylece yalnızca kendi aramak istediğiniz sonuçları ve tahminleri görebilirsiniz. Diğer kullanıcıların çoğunlukla arattığı ve popüler olan sonuçlar karşınıza çıkmaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir