1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Haftasonu Telgraf Çekme


 

Haftasonu Düğünlere Telgraf Gönderme

Katılamadığınız düğün veya davetlere telgraf nasıl gönderilir? Mesai saatleri dışında PTT şubeleri kapalı iken telgraf çekilir mi? Tatil günleri ve mesai saatleri dışında telgraf nasıl çekilir?

1. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri aranarak 2 ve 4 tuşlanır.

2. İrtibat numarası olarak vermek için sabit bir telefon numarası belirlenir. Sabit numara vermeden telgraf çekme imkanı yok.

3.Müşteri temsilcisine telgrafla ilgili gerekli bilgiler verilir.

4. Ödeme için kredi kartı veya PTT posta çeki hesabını kullanabilirsiniz. (Posta çeki hesabında bakiye olmalı)

Telefon İle Telgraf Çekme

444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra 2 ve 4 tuşlayarak telgraf göndermek için müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. 

İnternet Üzerinden Telgraf Çekme/ Online Telgraf Gönderme

Telgraf göndermek için PTT.gov.tr adresini veya android ve iOS marketlerdeki telgraf uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulamalar genelde hata veriyor. 


BELİRLİ GÜN VE SAATTE TESLİMİ İSTENEN TELGRAF (BGS)

Gönderici tarafından talep edilen gün ve saatte alıcılarına teslim edilen telgraf hizmetidir. Köy varışlı telgraflar BGS ek hizmetiyle kabul edilmez.PTT şubelerinden telgraf göndermek 

PTT şubelerinin çalışma saatleri içerisinde herhangi bit PTT şubesinden de belirli bir gün ve saatte teslim edilmek üzere de telgraf çekebilirsiniz. 

Düğünlere Telgraf Nasıl Gönderilir?

Yazının en başında da belirttiğimiz gibi 444 1 788 i arayarak veya internet üzerinden mesai saatleri dışında telgraf göndermek mümkün. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir