1. Anasayfa
  2. Otomobil

Honda Jazz Cd Çalar Sökme Yöntemi


2005-2008 yılları arası modellerde bulunan Cd Çaları Aux Girişi yapmak vb. nedenlerle sökmeniz gerekiyorsa talimatlara uyarak yapabilirsiniz. Yöntem uygulanmıştır, birazcık el yatkınlığınız varsa zararsız olarak bu işi başarabilirsiniz.İşe koyulmadan önce dikkat etmeniz gereken şey işlemin sadece el kuvveti ile yapılması gerektiğidir. Sökeceğimiz kısımlar çok hassas ve kolaylıkla çizilip, deforme olma ihtimali var o nedenle Honda Jazz ın Cd Çalarını sökme esnasında cd çalar yatağını ayırmak için herhangi bir ayırıcı kullanmayın. Bu işi el kuvveti ile yapmak mümkün. 

Öncelikle sökme yöntemini anlatacağımız cihazın resmi.

Gerekli Alet Edevatlar;

1. Yıldız Tornavida (En Az 10 Cm Uzunlukta)
2. 8 Mm uçlu Lokma Tornavida (Alt Kısımda Bulunan Vidalar Çok Sert olduğu için yıldız tornavida aleti civatayı sıyırıp boşa çıkarsa kullanmak için. Eğer Yıldız Tornavida ile içeride bulunan 2 adet vidayı sökebilirseniz buna gerek kalmayacaktır.)
3. Aydınlatma (Cep telefonu vb. fenerler yeterllidir.)


Yöntem;

1. Kalorifer sistemi altında orta kısımda bulunan tek vidayı yıldız tornavida ile söküyoruz.

2. Bu vidayı söktükten sonra herhangi bir ayırıcı alet kullanmadan sadece ellerimizle kalorifer düğmelerinin altından tutup çekerek alt kısmı söküyoruz. Yavaş ve güçlü bir şekilde yapın. (Ayırmak için araya bir şey sokmaya çalışmayın dokunduğunuz yer çiziliyor.)Söktükten sonra çıkan parça.

3. Şimdi yıldız uçlu tornavida ile alt taraftan sağ ve solda bulunan vidaları söküyoruz. Sökmeniz gereken 2 adet vida var, alt taraftan eğilerek ve ışık tutarak rahatça görebilirsiniz. Eğer yıldız tornavida sıyırır ve sökmez ise 8 MM ‘lik lokma tipi tornavida ucu ile sökebilirsiniz. (Daha kolay sökersiniz)

Söktüğümüz vidalardan biri.

4. Vidaların ikisini de söktükten sonra kalorifer düğmelerinin altından iki elimizle tutup yine yavaş ve güçlü bir şekilde oynatarak cd çaların bulunduğu bloğu yerinden söküyoruz. (Ayırmak için araya tornavida vs. sokmayın, kuvvetli bir şekilde oynatırsanız önce bir tarafın damakları boşa çıkıyor daha sonra da diğer tarafı kurtararak çıkarabilirsiniz.)
Bu şekilde yerinden ayrılıyor.

Buraya kadar uzatabilisininiz.

Not; Soldaki mavi soketi sökmeniz cihazınızın Kod istemesine neden olabilir. 

Takma işlemini de aynı işlemin tersi olarak yaparken cd çaları yuvaya oturttuktan sonra vida geçecek deliklerin üstüste gelmesine dikkat ediyoruz. Göğsü yerine hizaladıktan sonra bastırarak tırnakların tekrar tutmasını sağlayabilirsiniz.Honda Jazz Cd Çalar veya Kalorifer Düğmeleri Sökme Yöntemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir