1. Anasayfa
  2. Mobil

HTC 626 Türkçe Dil Yükleme


HTC marka telefonları yurt dışı girişli veya özel rom yüklü olan bazı modellerinde Türkçe Dil Seçeneği bulunmuyor. Htc telefona Türkçe dil yüklemek için google play store da bir program var fakat program da çalışmayabiliyor. Adımları uygulayarak HTC 626 Türkçe Dil yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


HTC 626 Türkçe Dil Yükleme

1. Telefonunuz ile Google Play Store’ a girerek MoreLocale 2 uygulamasını yükleyin. MoreLocale 2 Uygulama indirme sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

2. Programa giriş yapın ve Diller arasından “Turkish” seçeneğini seçin.

3.  Eğer yükleme yaparsa telefonunuz Türkçe olacaktır. Olmazsa diğer seçeneklere devam edin.

MoreLocale 2 is not granted a CHANGE_CONFIGURATION permission. Hatası 

Eğer MoreLocale 2 uygulaması ile Türkçe dil yüklerken “MoreLocale 2 is not granted a CHANGE_CONFIGURATION permission” hatası alırsanız bu adımları uygulayın.

1. Bu adımları uygulamak için bilgisayar ve telefonunuzu bilgisayara bağlamak için usb kablosu gerekiyor.

2. Daha sonra telefona yükleyeceğiniz komut için Android SDK programı gerekli ancak bu program siz de yoksa yüklemek uzun süreceği için çok küçük boyutlu olan Adb Fast Boot uygulamasını yükleyerek yapabilirsiniz. Adb Fast Boot indirmek için tıklayınız.
3. Program yükledikten sonra cihazı bilgisayara bağlamadan önce telefonun USB Hata Ayıklama seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Açık değilse;


HTC 626 USB Hata Ayıklama Modunu Aktif Etme (İngilizce)

USB Hata Ayıklama seçeneğini açmak etmek için önce Geliştirici Seçeneklerini aktif etmek gerekiyor. Bunun için.

1. Settigs > About > Software Information > More  menüsüne girin. Burada karşınıza “Build Number” seçeneği çıkacak. Build Number seçeneğine 7 kez art arda dokunuyoruz ve altta “You are now a developer!” uyarısı yazacak. İşlem Tamam.
2. Yukarıda işlemlerden sonra tekrar Settigs menüsüne girdiğiniz zaman en altta bulunan “About” menüsünün üzerinde “Developer Options” menüsü telefonunuza eklenmiş olacak.

3. Settigs > Developer Options  menüsüne girin. Çıkan uyarıyı onaylayıp kapatın.

4. Üst kısımda bulunan on-off seçeneğini aktif ederek ayarları aktif edin.

5. Menü seçenekleri aktif olduktan sonra “USB Debugging” seçeneğinin kutucuğuna dokunarak seçili hale getirin. Çıkan uyarı kutusunu onaylayın.

artık USB hata ayıklama modu aktif edildi. Şimdi telefonunu bilgisayara USB kablo ile bağlayıp telefon ekranına gelen “Allow USB Debugging?” iznini “Ok” diyerek onaylayın ve aşağıdaki adımlara devam edin.

4. Bağlantı sonrası yüklediğiniz Adb Fast Boot programını bilgisayarda açın.

5. Karşınıza gelen siyah ekrana Adb Shell yazıp enter tuşuna basın.

6. Daha sonra aşağıdaki kodu kopyalayarak siyah ekrana yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Yapıştırma işlemi için mouse sağ tıklayıp deneyin olmazsa ctrl + v  tuşuna basıp yapışırsa Enter ‘ a basın.

pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

7. Eğer siyah ekranda “device offline” uyarısı alırsanız USB hata ayıklama modunu tekrar kontrol edin. Cihaz bağlı iken seçeneği oynayın ve bu esnada telefonda uyarı kutusu çıkarsa onaylayarak tekrar bilgisayardaki siyah kutuya Adb Shell yazıp Enter’a basıp diğer kodu yapıştırıp Enter’a basın. Bir kaç kez deneyin. Programı yönetici olarak çalıştırın.

8. İşlem kısa sürede tamamlanır. Cihazı sökün ve en baştaki 1. ve 2. adımı uygulayın. Türkçe Dil yüklenecektir.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. hiçbir işe yaramadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir