İpucu

HY Laser 303 Uzun Mesafe Lazer İnceleme

hy laser 303 inceleme tekbaha
Dikkat !!!

Bu tür cihazları gözünüze tutmak kalıcı görme kayıplarına neden olabilir.  


Piyasada bir çok alternatif laser pointerlardan bir tanesi olan HY Laser 303 model Çin malı, şarjlı, uzun mesafeli Lazer pointer ürünü ile ilgili bilgiler. Uzun veya kısa mesafeli lazer tavsiyesi. Lazer alırken aramanız gereken özellikler.
Öncelikle almanız gereken model bu falan diyemem bir çok alternatif var. Tercih size kalmış fakat almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken hususlardan kısaca bahsedelim.
1. Cihaz 3.7 V kısa veya uzun pille çalışabiliyor. Yani lazer kısa ve uzun boyutta kullanılabiliyor. Fakat kutudan uzun kullanım için pil çıkıyor. Kısa kullanım için ayrı yeten mini boy pil bulmanız gerek ben henüz bulamadım.

2. Vidalı araya eklenen adaptör sayesinde hem uzun hem de compact (kısa) olarak kullanmak mümkün. Fakat kutudan kısa olarak kullanmak için kısa model 3.7 V pil çıkmadı mecburen uzun pille kullanılıyor bu nedenle baya büyük , taşırken problem yaratabiliyor.

3. Pil kapak vidası arkasındaki anahtarlı kilit sistemi sayesinde lazer on/off duruma getiriliyor. Yani kilidi takıp kırmızıya çevirirseniz düğmeye basınca lazer çalışmıyor. Yeşile getirince aktif oluyor. Bu özellik taşıma esnasında cebiniz veya çantanızda düğmeye basılıp pili bitmemesi için. (Düğme yan da olduğu için taşıma esnasında pili bitebiliyor)


4. Disco modu başlığı ayrı ve oda Vidalı olarak monte edilebiliyor. Başlığı takıp sağa sola çevirince farklı desenlerle yeşil ışık yanıyor.

5. Bu yeşil renkli bir lazer gece 10-15 km ye kadar çok rahat gidiyor. 

6. Lazeri açma butonu yan tarafında bu sebeple cepte veya çantada taşırken hareket nedeniyle düğmeye basılıp veya basılı kalıp yanıyor. Bunu önlemek için arkaya kilit sistemi ile aç/kapa özelliği konulmuş ama bunun için anahtar taşımanız lazım tuhaf bir düşünceyle tasarlanmış bir cinslik yani. Onun yerine elle açılan düğme konsa ne olacaktı çok merak ediyorum.
7. Şarjlı pil yedeği ile geliyor idare eder.
Sonuç olarak benim için tek olumsuz tarafı açma butonunun arkada olmaması nedeni ile taşıma esnasında kendiliğinden yana bilmesi. 

Lazer Alırken Hangi Özellikler Aranmalı

1. Kullanım amacınıza göre alın. Örneğin havalı tabancaya takacaksanız böyle bir şey alıp uydurmaya çalışmaya gerek yok ona uygun ve monte edilebilen modeller var.

2. Renk Seçimi. Mavi, yeşil, kırmızı gibi farklı lazer rengi seçenekleri var.

3. Pil Seçeneği. Pillerin şarjlı olması büyük avantaj bunu da dikkate alın.

4. Boyutuna dikkat edin. Çok küçük ve kısa mesafeli lazer de var büyük ve etkili de.

Lazer Pointer Kullanım Alanları (Lazer Pointer Nerelerde Kullanılır ?)

Lazerleri bir çok alanda kullanmak mümkün. Özellikle doğa, avcılık, arama kurtarma, hayatta kalma, kamp vb faaliyetler ile askeri ve güvenlik amaçlarıyla kullanılabilir. Bunun yanında büyük ölçüde hobi amaçlı kullanılıyor. Farklı kullanım alanlarına göre farklı modeller var.
Tabi bizim gibi elindeki teknoljiyi insanlık için nasıl kullanabiliriz diye çırpınan insanlar ülkesinde bu aletleri geceleri uçak, helikopter, araç sürücülerine tutmak cihazın en yararlı şekilde kullanıldığı bir alandır. Bir de maçlarda futbolcuların gözüne tutmak mesela.

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Bu veya benzeri büyük, etkili lazerlerden birine sahipseniz özellikle yakın mesafeden göze – yüz bölgesine tutulmaması gerekir.
  • Çocuklardan uzak tutmak gerekiyor.

Ayrıca bu lazerle sigara falan yakılmıyor onu da belirteyim.

Hy%252520Laser%252520303%252520inceleme
HY Laser 303 Uzun Mesafe Lazer İnceleme 
Lazeri Kısa Olarak Kullanmak İçin Gereken Pil
HY Laser 303 Uzun Mesafe Lazer Video İnceleme
Videoda kutu açılımından ürün kurulumuna kadar detaylı olarak izleyebilirsiniz. 

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. HY Laser 303 lazer ürünü ilgimi çok çekti. Ürünü satan bir yere gidip almayı düşünüyorum. Çin malı oldugu için çekiniyorum açıkcası, ama özellikleri bakımından gayet iyi bir ürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu