İpucu

İdris Usta Canımsın

idris%2Busta%2Busaİnternetsiz bir yere giderken eğer o gideceğim yerde vaktim olacaksa o aralar kafamda olan şeylerle ilgili video, yazı, bilgi ne varsa indirir öyle giderim. Bu kez baya uzun süreli bir internetten kopuş olacağı için önümdeki ayları düşünerek neredeyse interneti komple bilgisayara indirdim sayılır. Buna youtube da dahil. İlgimi çekeceğini düşündüğüm yüzlerce videoyu indirip getirdim yanımda.
İşte bu esnada tanıdım idris usta’yı. Baba oturmuş üşenmemiş taa amerikalarda hem iş yapmış hem videoya çekmiş hem düzenlemiş youtube eklemiş. Özellikle videoların intro kısmı çok yaratıcı olmuş.
Idris usta deyince kendisini işte bu video blogdaki videolardan tanıma şerefine nail oldum ve ilk beş bölümü izledim fırsat buldukça. Amerika’da kurduğu hayatı, bulunduğu bölgedeki yaşamı ve bunların yanında da ustalık işleri nasıl yapılıyor bi güzel anlatmış. Hayata bakış açısı, hayat üzerine sözleri, esprileri tadından izlenmiyor. Galiba Karadeniz’li. Ustalık ya da inşaat sektörü deyince akla gelenlerin memleketinden.
İdris Usta’ya sem amcalar Edi Usta diyorlarmış oralarda. Yengemiz de avukatmış, hürmetler ederiz. Yaşadığı memlekete bittim resmen galiba New Jersey di. Evler, bahçeler, insanlar, yaşam tam Amerikan Rüyasının gerçek hali. Rüya demekte haklılar çünkü idris ustamızın dediğine göre milyon dolarlık evlermiş. Zaten videoların ilgimi çekmesinin nedeni yurt dışında yaşanacak bir ülke arayışından dolayı idi ama idris usta bana oralarda anca onun çırağı olabileceğim izlenimini yarattı sağolsun.
Her şey bi tarafa böyle güzel insanları seviyorum, hayat dolu, kendine güven zirvede ve halinden oldukça memnun. Yaşadığı yerde de marka olmuş besbelli ki kaz eti yediriyorlar ustamıza bol bol.
Burdan kendisine selam eder bizim de burda o barış dolu refah ülkeler gibi bir ülke özlemi içinde olduğumuzu bildirir, daha da olmazsa orada çöpçü olmaya razı olarak gelebileceğimizi beyan ederim.

Hakan

Elektronik Mühendisiyim. Bu sitede yazmaktan sizinle iletişim kurmaktan mutluyum. Sevgilerimle...

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yazdıkların için çok teşekkür ediyorum. Beni duygulandırdın. Her kesi selamlıyorum. İdrıs Ustan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu