1. Anasayfa
  2. Güncel

İlk Kez RC Helikopter Aldım Ama…


Her zaman aklımın bir köşesinde vardı bu RC helikopter. Öyle müptelası falan da değilim ama çocuğun bahanesiyle bir gün büyür de alırız sebebiyle biz de nasipleniriz edalarıyla bakar geçerdim. Derken o günler nasıl geldi anlamadım, meğer çocuk o kadar büyümüş haberimiz yok .(#ZamanDeğilmişGeçen!)

RC Helikopter Alırken Dikkat Etmek Gerekenler

…başlıklı bir yazıya kadar uzanan olaylar zinciri şöyle cereyan etti. Bilindik bir mağazadan bu işe yeni başlayacak herkes gibi idare edecek ucuz yollu bir modele yönlendim. (#NeGeldiyse!) Eve gelip kutuyu açıp, kullanma kılavuzunu okuyunca ilk öğrendiğim tecrübe RC Helikopterler hobi bilmem neyi olduğu için rc helikopterlerin garantisinin olmadığı idi. 

 Sonrasında anlatıldığı gibi şarj ettik, kumanda pillerini filan taktık ama uçurmayı başaramadık. Biraz araştırınca kuyruk pervanesinin dönmediği için uçamadığını(ilk başta uçtuktan sonra dönüşler için çalışır sanmıştım) düşündük ve hemen online bir kuyruk takımı alış verişi daha yaptık tabi ki yine en ucuz mantığıyla yola çıktık ama iki gün sonra elime gelen takım olarak satışta olmasında rağmen sadece kuyruk motor ve pervanesiydi.

Gerekli değişimi yaptım ama yine uçmadı derken biraz daha araştırınca ana pervanelerin A ve B diye isimlendirildiğini ve bizim rc kopterin 2 a ve 2 b kanadı olmadı gerekirken 3 A ve 1 B pervanesi olduğunu farkettim.

Kanatlar çok az açı farkı olduğu için ısıtıp eğip büküp A yı B yapmaya çalıştım benzedi ama uçuş yine gerçekleşmedi.

Sonra bi ara dedim gidip aynısından bi daha alayım yedeklerim diye. Hep aynı zihniyet işte fakir beyni :)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir