1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

İngiltereden Ücretsiz Posta Adresi Almakİngiltere’den Ücretsiz Resmî Adres Nasıl Alınır?

Yurtdışı e ticaret vb. işlemler yapmak için (örneğin PayPal Hesabı açmak) internet üzerinden nasıl İngiltere adresi alınır?

    Özet: Adres alma işlemini internet üzerinden ve Türkiye’deki gerçek kimlik, adres ve telefon bilgilerinizi kullanarak yapacaksınız. Ayrıca adresin aktif olması için hesabınızı kimlik kartı veya sürücü belgesi yükleyerek onaylamanız gerekiyor.  İşlemler tamamlandıktan sonra, Uk post sitesi size resmî olarak posta ve koli adresi veriyor. Posta adresi mektup tarzı gönderilerinizi almak için, koli (parcel) adresi ise biraz daha büyük gönderiler içindir.

1. ukpostbox.com adresine gidin.

2. Sign Up seçeceğine gidin.

3. Ücretsiz Paket Altından Adres Almak İstediğiniz Şehri Seçin.

Ücretsiz paket size: Kişisel adres, Basit Ticari Adres ve Ticari Adres hizmeti sunar.

4. Lokasyonu Seçtikten Sonra Tekrar Ücretsiz Olan “Letter Payg” seçin.

Bu paket eğer adrese mektup gelirse, mektup başına 1.2 sterlin olarak ücretlendiriceğini yazıyor. Ancak aylık veya herhangi bir kayıt ücreti talep etmiyor.

4. Seçtiğiniz Paketi Onaylayın


4. Ardından İstenen Kimlik, Adres, İletişim bilgilerinizi doğru olarak girin.

 Bu ilk bölümde “Account Type” bölümünden “Personal” seçiyoruz. 


4. Son Bölümde Kimlik, Sürücü Belgesi veya Pasaport Resmi yükleyerek onaylamanız gerekecek.

Onaylama işlemi bir kaç saat ile 1-2 gün sürebilir. Belgeniz onaylandıktan sonra, kayıt olurken kullandığınız mail adresine, adres bilgileriniz mail olarak gönderiliyor. Adresinizle ilgili diğer bilgiler için aynı siteye üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak görebilirsiniz.

UK Postbox Kimlik onaylama sayfasında yüklenen belgeyi yükle butonu çıkmıyorsa bu kullandığınız tarayıcı ile alakalı olabilir.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir