Instagram Reels Taslaklar (Kimler Görebilir?)
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Reels Taslaklar (Kimler Görebilir?)

 Instagram Reels Taslaklar (Kimler Görebilir?)

Instagram Reels taslaklar uygulama kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu denilebilir. Bu özellik Instagram tarafından özel olarak kullanıcılarına sunuluyor. Bu özellik sayesinde ise siz videolarınızı açık bir şekilde paylaşmadan videonuz taslaklar bölümünde güvenli bir şekilde duruyor.

Instagram Reels Taslaklar Nedir?

Instagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu taslaklar hizmeti birçok kullanıcının hayatını gözle görülür düzeyde kolaylaştırıyor. Uygulama üzerinde çektiğiniz Reels videosunu bu taslaklar bölümüne ekleyebiliyor ve siz paylaşana kadar orada aynı şekilde durmasını sağlayabiliyorsunuz. Videonuzu paylaşmaya karar verdiğinizde ise ilk olarak uygulamada Reels bölümüne gitmeniz gerekiyor. Sonrasında taslaklar butonuna tıkladığınızda tüm taslak videolarınızı bu bölümde bir arada görebilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz videonuzun üstüne basarak gerekli düzenlemeleri yapabilir ve sonrasında ise tüm takipçileriniz ile gönül rahatlığı ile paylaşabilirsiniz. Videolarınızı paylaştıktan sonra ise arşivleme seçeneğiniz de bulunuyor.

Instagram Reels taslaklar birçok kullanıcının uygulama üzerindeki kolaylığını ve konfor düzeyini artırıyor denilebilir. Bu özellik sayesinde videonuz taslaklar bölümündeyken yalnızca siz görebiliyorsunuz. Siz paylaşım yapana kadar videonuz bu bölümde yalnızca size açık olacak şekilde muhafaza ediliyor. Taslaklarınızda olmasını istemediğiniz videoları da taslağı sil butonuna basarak kalıcı bir şekilde silebilirsiniz. Instagram bu özelliğini yalnızca kullanıcısı olduğu kişilere sunuyor.

Instagram Reels Taslaklar Ne İşe Yarıyor?

Instagram Reels taslaklar işlevli özellikleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu özellik daha çok içerik üreticilerinin işine yarıyor da denilebilir. Bu sayede uygun zamanlarınızda birden fazla video çekebilir ve bu videoları taslaklar bölümüne ekleyebilirsiniz. Video çekmek için zamanınız olmadığı zamanlarda ise bu stok videolarınızdan dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Bu sayede eski bir zamanda çekmiş olduğunuz videoları yeni çekmiş gibi profilinize yükleyebilirsiniz. Bu özellik size büyük ölçüde bir zaman ve emek tasarrufu sağlar. Kaydettiğiniz taslakları görmek için ise yalnızca birkaç saniyenizi ayırarak Reels bölümündeki taslaklar kısmına basmanız yeterli olur.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Reels Taslakları Herkes Görebilir Mi?

Uygulama içerisinde taslaklar bölümüne kaydettiğiniz videoyu yalnızca siz görebilirsiniz. Uygulamayı cihazınızdan kaldırdığınız takdirde bu bölümde yer alan tüm videolarınız da silinir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir