Instagram Yoklama Kapatma – Açma
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Yoklama Kapatma – Açma

Instagram yoklama kapatma açma özelliği tüm gelişmişliği ile kullanıcılara özenli bir şekilde sunuluyor. Bu özellik sayesinde uygulama üzerinden sizi takip eden insanlar ile soru aracılığıyla etkileşime girebilirsiniz. Birçok konu hakkında anket başlatabilir ve diğer insanların fikirlerini alabilirsiniz.

Instagram Anketi Mantığı Nasıl İşler?

İster sadece eğlence amaçlı ister resmi olmayan araştırma amaçlı olsun, Instagram Anketleri Instagram takipçilerinizle etkileşim kurmanın eğlenceli bir yolu olarak bilinir. Bu işlem için soruyu ve iki yanıtı özelleştirebilir ve film rulonuzdan bir arka plan seçebilirsiniz. Yanıtlar gelmeye başladığında, takipçilerinizin nasıl oy verdiğini görebilir ve hatta her seçeneğe kaç kişinin oy verdiğini ve her birine tam olarak kimin oy verdiğini gösteren bir döküm de alabilirsiniz. Yanıtları topladıktan sonra isteğe bağlı olarak sonuçları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Böylece onlar da diğer insanların genel olarak nasıl oy verdiğini görebilirler. Instagram yoklama kapatma açma mantığı bu şekilde işliyor.

Instagram Anketi Nasıl Oluşturulur?

Bu özelliği kullanmak için şu adımları uygulamanız gerekir;

  • Instagram uygulamasını açın ve hikaye eklemek için ekranın sol üst köşesindeki profil simgenize dokunun veya sağa kaydırın.
  • Ekranın alt kısmındaki daireye dokunarak bir fotoğraf çekin veya ekranın sol alt kısmındaki küçük resim simgesine dokunarak yayınlanacak film rulonuzdan bir fotoğraf veya video seçin.
  • Gönderi eklemeleri menüsünü açmak için ekranın üst kısmındaki kare gülen yüze benzeyen çıkartmalar simgesine dokunun.
  • İki yanıt istemiyle bir soru sormak için açılır menüde Anket simgesine dokunun. Kayan ölçek sorusu sormak için Anket etiketi seçeneğinin yanında bulunması gereken Kayan Ölçek simgesine dokunun.
  • Soru sor kısmına geçiş yapın ve ardından insanların oy vermesini istediğiniz konu hakkında sorunuzu veya kısa bir ifadeyi yazın.
  • Soru ve yanıt alanlarını düzenlemeyi tamamladığınızda bitti seçeneğine dokunun.

Bu anketi isterseniz tüm takipçileriniz ile isterseniz ise yalnızca yakın arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Instagram yoklama açma kapatma işleminin bu şekilde yapıldığını söylemek doğru olur.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Yoklama Açma Kapatma işlemi Yalnızca Hikaye Kısmında Mı Geçerli?

Evet, bu özellik yalnızca hikayenize eklediğiniz anketler için geçerli.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir