Instagram’da CF Ne Demek?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’da CF Ne Demek?

Instagram’da CF Ne Demek?

Instagram’da CF kavramının ne olduğu birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Bu kavram Instagram uygulamasının sunduğu gelişmiş özelliklerinden birisi. CF özelliğini kullanmak ve aktive etmek takipçi listenizdeki kişileri özelleştirmenizi ve diğer takipçilerinizden ayrı tutmaya yardımcı oluyor.

Instagram CF Ne Anlama Gelir?

Instagram’da CF özelliğini kullanarak yakın arkadaşlarınızı seçebiliyorsunuz. Bu seçtiğiniz yakın arkadaşlar onlara özel olarak attığınız tüm hikayeleri görebiliyor. Bu sayede hesabınızdaki yabancı kişilerin her attığınız hikayeyi görmesini kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Instagram’ın eklediği “seç” özelliği, hesap sahibinin hikayesini kimlerin görebileceğini seçme yetisi veriyor. 2017 yılında kullanıma sunulan ve Snapchat hikayelerine oldukça benzeyen bu hikayeler özelliği, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan resim ve videolar yayınlamasına olanak tanıyor.

Eğer profiliniz üzerinde herhangi bir ayarlama yapmadıysanız hikayelerinizi tüm takipçileriniz görebiliyor. Ancak paylaşımlarınızı belirli kişilerin görmesini istiyorsanız bunu pratik bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede en samimi ve özel anlarınızı yalnızca sizin seçtiğiniz yakın arkadaşlarınız görür.

Instagram CF Özellikleri Nelerdir?

Instagram’a yakın arkadaş eklemek için tek yapmanız gereken profilinize gidip sol üst köşedeki üç çizgiye dokunmak. Oradan “Yakın Arkadaşlar” seçeneğini seçin ve insanları yakın arkadaş olarak eklediğinizde onlar özel hikayelerinizi açık bir şekilde görebilir. Bu özellikten yararlanmak için hesabınızın doğrulanmış olması gerekiyor. Hesabınızı doğrulamak için Ayarlar kısmına gitmeli ve sizden istenen bilgileri doldurmalısınız. Doğrulama işlemini tamamladıktan sonra siz de bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Instagram’da CF özelliği birçok kullanıcının uygulamayı kullanmasını kolay hale getirdi denilebilir. Bu sayede hikayenizi insanlara tek tek gizlemek yerine bu işlevsel özelliği kullanabilirsiniz. Bu işlemi yalnızca bir kez yapmanız yeterli olur. Yakın arkadaş listenize eklediğiniz kişileri her hikaye attığınızda güncellemenize gerek kalmaz. Eğer birilerini eklemek ya da çıkarmak istiyorsanız güncelleme yapabilirsiniz. CF özelliği bu niteliği ile de kullanıcıların vakit kaybını önleyerek işlevini yerine getiriyor.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Görünür?

Eğer uygulama üzerinde yakın arkadaşlar listenizi görmek istiyorsanız seçenekler kısmına tıkladıktan sonra yakın arkadaşlara geçiş yapabilirsiniz. Açılan ekranda yakın arkadaş listenizi görmek mümkün.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir