1. Anasayfa
  2. Güncel

iPhone Sadece Seçili Fotoğraflara İzin Verme


     iPhone uygulamaları artık izin vermeden telefonunuzda bulunana video, fotoğraf, kamera, mikrofon vb. veri ve özelliklere ulaşamıyor. Whatsapp, Facebook, Instegram gibi uygulamalara fotoğraf veya video yüklemek veya paylaşmak için bu uygulamaların cihazınızdaki verilerinize erişim izni vermeniz gerekiyor. 

    Ancak güzel haber şu ki erişmesini istediğiniz fotoğrafları siz seçebiliyorsunuz. iPhone telefonlarda sadece seçtiğiniz fotoğraflara erişim izni nasıl verilir? Aşağıdaki adımları takip ederek sadece seçili verilere erişim izni verme yöntemini öğrenin.


1. Ayarlar uygulamasına gir.


2. Erişim yetkilerini ayarlamak istediğiniz uygulamayı aşağı taraflardan bul ve dokun. Biz bu adımda Whatsapp Business uygulaması erişim izni ayarlarını yapacağız.3. Burada uygulamanın erişebileceği özellikleri göreceksiniz. Örneğin aşağıdaki şekilde bu uygulama mikrofon ve kameraya erişebiliyor. Bu erişimin amacı tabiki whatsapp üzerinden arama, görüntülü konuşma ve sesli kaydı göndermek için gereklidir. Örneğin kamera erişim izni kapanırsa görüntülü arama yapılamaz. 

Erişime kapatmak – açmak istediğiniz özelliğin sağındaki düğmeyi açıp kapatarak erişim vere-meye bilirsiniz.

4. Sadece seçtiğiniz resim ve videoları ayarlamak için ise “fotoğraflar” kısmına dokunun.


 Buradan “Seçili Fotoğraflar” , ” Tüm Fotoğraflar” veya “Hiçbiri” seçeneklerinden istediğinizi seçin.


6. Eğer sadece “Seçili Fotoğraflar” a (ve videolar dahil) izin verecekseniz. Alt kısımdan “Seçili Fotoğrafları Düzenle” seçeneğini seçin.


8. Açılan pencereden cihazınızdaki resimlerden – videolardan o uygulamanın erişmesine izin vereceklerinizi seçin.


İşlem tamam.


Not: Bazı uygulamalar sizden tüm fotoğraflara erişim izni vermeden kullanmanıza izin vermeyebilir. Tercih sizin. 

iOs cihazlarınızda üçüncü taraf uygulamaların telefonda erişim izni istediği özellikler. iPhone telefonlarda uygulamaların fotoğraflara erişme istediğini kapatma. iPhone seçili fotoğraflara erişim izni nasıl verilir?

iPhone larda fotoğraflara erişim izni verme – kapatma işlemini uygulamalaradan da yapabilirsiniz. Uygulama içerisinden bir resim açmak istediğiniz zaman uygulama sizi aynı ayarlara yönlendirecektir. iPad resimlere erişim izni kapatma yöntemi de aynı şekilde yapılır. Veri güvenliği için sadece seçtiğim resimlere erişebilsin derseniz yukarıda nasıl yapılır olduğunu görebilirsiniz. iPhone erişim izinleri istediğiniz zaman değişebilir.

 iPhone de rehber erişimi izni kapatma yöntemi de aynı şekilde yapılır. Bir uygulamanın kamera ve mikrofona erişmesini engellemek için ayar da yukarıdaki adımları takip ederek yapılabilir.E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir