iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma işlemi bu cihaza sahip kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Eğer İPhone marka telefon kullanıyorsanız ve telefonunuzdaki fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit adım bulunuyor. Bu adımları tamamlamak ise yalnızca birkaç dakikanızı alıyor.

iPhone Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarımı Yapma

Eğer iPhone model telefonunuzdaki fotoğrafları kişisel bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız şu adımları uygulayabilirsiniz;

  • İlk olarak telefonunuzu özel olan USB kablosuna sahip olmanız gerekir.
  • Bu kabloyu gerekli güç noktalarına bağlayarak bilgisayarınız ile eşleştirin.
  • Bilgisayarın cihazınızı bulması için telefonunuzun tuş kilidini açmalısınız.
  • Kişisel bilgisayarınızda fotoğraflar sekmesine basın ve telefonunuzun bu ekranda görünmesini bekleyin.
  • Ardından telefonunuzun ismine tıklayarak içe aktar butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra kısa süre içinde fotoğraflarınız bilgisayarınıza geçer. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma işlemi görüldüğü üzere son derece basit ve pratik nitelikler taşıyor.

Fotoğrafları iPhone’dan Bilgisayara Aktarma Hatası Neden Olur?

Fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarmaya çalışırken birtakım sorunlar ile karşılaşmanız son derece normal sayılır. Bu sorunların çıkmasının ise birden fazla sebebi olabilir. İlk sebep olarak iPhone telefonunuzun depolama alanını optimize etme seçeneğini açık unutmuş olabilirsiniz. Bu özellik açık kaldığında aktarma sorunu yaşamanız olası bir hal alır. Aynı zamanda etkileşimi reddetmeniz, kablonun temassızlık yaratması ya da tuş kilidini açmayı unutmanız gibi küçük adımlar da fotoğraf aktarmanızı engelleyebilir.

Bu sorunlardan herhangi birini gözlemlemediyseniz ise direkt olarak USB kablonuz bozulmuş olabilir. Böyle bir durumda yeni ve orijinal bir USB kablosu almanızda fayda var. Eğer aktarma işlemi için herhangi bir şekilde USB kablosu kullanmak istemiyorsanız ise elektronik posta yöntemini deneyebilirsiniz. Bu sayede mail yoluyla da fotoğraflarınız bilgisayarınıza aktarılmış olur. Bu noktalara dikkat ettikten sonra iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma aşamalarını tekrar titiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Tüm Fotoğraflar Nasıl AirDrop’lanır?

Bu işlem yalnızca İPhone telefonlar için geçerlidir ancak başka sürüme sahip telefonlar için de AirDrop işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ise gerekli dosya aktarma uygulamalarını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bu sayede tüm belgeleriniz için kolay bir şekilde gönderim sağlanır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir