Klavyede Olmayan Semboller Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Klavyede Olmayan Semboller Nasıl Yapılır?

Klavyede Olmayan Semboller Nasıl Yapılır?

Klavyede olmayan semboller bu sembolleri kullanmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Klavyelerde kullanılan her sembolün yer alması mümkün değil. Bu nedenle ise birkaç kısa yol kullanarak bu sembollere erişiliyor. Bu kısa yollar ise kullanıcıların yalnızca birkaç saniyesini alıyor.

Klavyedeki Semboller Neden Karışır?

Bazı durum ve zamanlarda klavyede herhangi bir tuşa bastığınızda karşınıza başka bir sembol gelebilir. Bu sembolün anlamını bilmediğiniz için de klavyenizin bozulduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumun sebeplerinden biri olarak ise telefonunuzun klavye ayarları otomatik bir şekilde güncellenmiş olabilir. Bu nedenle ilk olarak telefonunuzdaki klavye ayarları bölümüne göz atmanızda fayda var. Aynı durum telefonunuzun yanı sıra bilgisayarlarınızda da karşınıza çıkabilir.

Aynı zamanda eğer klavyede alt ve shift tuşlarına yanlışlıkla aynı anda bastıysanız da klavyenizde karakterlerin karışmış olması söz konusu olabilir. Eğer böyle bir şey yaptığınızdan şüpheleniyorsanız bu tuşlara aynı anda tekrar basarak bu durumu düzeltebilirsiniz. Klavyede olmayan semboller bu sayede çıkmaz ve klavyeniz alışık olduğunuz eski haline geri döner.

Klavyede Sembol Yazımı Nasıl Yapılır?

Eğer klavyenizde yer almayan bir sembolü kullanmanız gerekiyor ise bu durumun kolay ve pratik bir yöntemi bulunur. Bunun için klavyenizde Alt tuşuna bastıktan sonra görmek istediğiniz sembolün kodunu yazmanız gerekir. Bu aşama sonucunda klavyenizde istediğiniz sembole yer verebilirsiniz. Parmağınızı Alt tuşundan geri çektiğinizde istediğiniz sembol karşınıza çıkar. Yazmak istediğiniz sembolün kodunu bilmiyorsanız ise basit bir araştırma sonucunda öğrenmeniz mümkün.

Klavyede olmayan semboller para birimleri, sayısal işlemler, müzik işaretleri ve çeşitli emojiler olabilir. Tüm bu unsurları belirtilen yöntem sayesinde birkaç saniye içinde klavyenizde oluşturmanız mümkün. Bu sembolleri kullanarak atmak istediğiniz bir mesajı ya da yazmak istediğiniz bir metni daha anlaşılır hale getirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Mac Bilgisayarda Semboller Nasıl Kullanılır?

Eğer Mac bilgisayarınızda sembol ekleme işlemi yapmak istiyorsanız ilk olarak karakter görüntüleyici bölümüne geçiş yapmalısınız. Sonrasında ise düzen sekmesine tıklayın ve emoji ve semboller kısmına basın. Açılan ekranda ihtiyaç duyacağınız birçok sembolü kolay bir şekilde görebilir ve kullanabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir